FOTO Ap 15 cilvēku pie Saeimas piketē pret "Sadales tīkla" tarifu kāpumu

LETA
Politiskās partijas "Platforma 21" rīkotais pikets pie Saeimas, kurā protestē pret "Sadales tīkla" tarifu kāpumu.
Politiskās partijas "Platforma 21" rīkotais pikets pie Saeimas, kurā protestē pret "Sadales tīkla" tarifu kāpumu. Foto: Lita Millere/LETA

Šodien pie Saeimas aptuveni 15 cilvēki pulcējušies pret "Sadales tīkla" tarifu straujo kāpumu.

Pasākumā piedalās arī Vidzemes partijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un partijas "Apvienība iedzīvotājiem" valdes loceklis Kaspars Upacieris, kuri parakstījuši protesta akcijas rīkotāju aicinājumu.

FOTO: Ap 15 cilvēku pie Saeimas piketē pret "Sadales tīkla" tarifu kāpumu

Protestētāju plakātos akcentēts, ka ar lielajiem tarifiem iedzīvotājiem tiek plēstas "četras ādas", ka līdz ar tarifiem augot arī ST valdes algas un ka arī deputātiem savas algas lieluma dēļ ir iespējams vienaldzīgi attiekties pret rēķinu kāpumu.

Uz speciāli veidotajiem plakātiem arī sarkastiski rosināts noteikt gaisa, Ziemassvētku vai valdības neslavēšanas nodokli.

Kā ziņots, piketu organizē politiskā partija "Platforma 21" kopā ar divām reģionālajām partijām.

Pasākuma rīkotāji vērtē, ka jaunie tarifi ir nesamērīgi, ekonomiski nepamatoti, netaisnīgi un pretrunā ar valsts politiku attiecībā uz energoneatkarības palielināšanu. Tie vēl vairāk pasliktina vairumu mājsaimniecību jau tā grūto finansiālo situāciju, veicina inflāciju un palielina sociālo spriedzi, pauž partija.

Šovakar plkst.18 plānots rīkot arī protesta gājienu no Pulkveža Brieža ielas 12, kur atrodas "Sadales tīkla" akcionāra "Latvenergo" korporatīvās vadības ēka, un noslēgsies pie Ministru kabineta.

Starp pasākuma rīkotājiem norādīti "Konservatīvās partijas" biedri. Piemēram, Jānis Svemps startēja Rīgas domes vēlēšanās no "Jaunās konservatīvās partijas", savukārt Andris Vītols no šīs partijas ievēlēts Ķekavas novada domē.

Kā ziņots, 1.jūlijā stājās spēkā "Sadales tīkla" un pārvades sistēmas operatora "Augstsprieguma tīkls" jaunie elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu tarifi.

"Sadales tīkla" jauno tarifu ietekme uz mājsaimniecībām ir atšķirīga atkarībā no pieslēguma parametriem un patēriņa, tostarp maksu nosaka, vai ir ir vienas fāzes (1F) vai trīs fāžu (3F) pieslēgums, vai slodze ir 16A, 20A, 25A, 32A, 40A vai vairāk, kā arī no patērētajām kilovatstundām (kWh).

Kompānijā minēja, ka dzīvokļu īpašniekiem, kuriem ir 1F pieslēgums un patēriņš ir 100 kWh mēnesī, rēķins mēnesī vidēji pieaudzis par pieciem līdz septiņiem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Tikpat liels pieaugums ir privātmāju īpašniekiem ar 1F pieslēgumu un 125 kWh patēriņu mēnesī.

Savukārt elektroenerģijas rēķina pieaugums privātmāju īpašniekiem ar 3F pieslēgumu ir atšķirīgs, ko ietekmē izvēlētā slodze. Tostarp 3F pieslēgumam (16A vai 20A) rēķina pieaugs ir par apmēram 12-15 eiro bez PVN, bet 3F pieslēgumam ar 25A un vairāk - apmēram 18 eiro un vairāk bez PVN.

"Sadales tīkls" ir valstij piederošajā "Latvenergo" koncernā ietilpstošs elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā. Kompānija nodrošina sadales elektrotīklu ekspluatāciju, atjaunošanu un plānveida attīstību, elektroenerģijas izlietošanas uzraudzību, zudumu samazināšanas pasākumus un elektroenerģijas uzskaiti, kā arī veic jaunu pieslēgumu izveidi.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu