VIDEO ⟩ Rīgas centrā notiek protesta gājiens pret "Sadales tīkla" tarifu straujo kāpumu (2)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Aptuveni 40 cilvēki, saucot "Nost ar tarifiem!", pie Ministru kabineta ēkas ceturtdienas vakarā protestē pret "Sadales tīkla" tarifu straujo kāpumu.

Foto: Gājiens pret "Sadales tīkla" tarifu kāpumu 

Cilvēki neilgi pirms plkst.18 pulcējās pie "Sadales tīkla" akcionāra "Latvenergo" korporatīvās vadības ēkas Pulkveža Brieža ielā 12.

Daļai protestējošo rokās bija plakāti ar uzrakstiem "Pārtraukt "Sadales tīklu" teroru", "Elektrošoks pret tautu", "Kļūdas - jūsu! Tarifi - mūsu! +367%", "Maksāt par sadali, labāk iekurt pagali", "Par sadali, nevis pārdali".

Neilgi pēc plkst.18 cilvēki devās gājienā uz Ministra kabineta ēku, izsaucot "Nost ar tarifiem". Brīžiem cilvēkus atbalstīja arī garāmbraucošo automašīnu vadītāji.

Notiekošo uzraudzīja Valsts policija un Rīgas Pašvaldības policija.

LETA jau rakstīja, ka šodien pie Saeimas aptuveni 15 cilvēki bija pulcējušies, lai iebilstu pret "Sadales tīkla" tarifu straujo kāpumu.

Pasākumā piedalījās arī Vidzemes partijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un partijas "Apvienība iedzīvotājiem" valdes loceklis Kaspars Upacieris, kuri parakstījuši protesta akcijas rīkotāju aicinājumu.

Protestētāju plakātos akcentēts, ka ar lielajiem tarifiem iedzīvotājiem tiek plēstas "četras ādas", ka līdz ar tarifiem augot arī "Sadales tīklu" valdes algas un ka arī deputātiem savas algas lieluma dēļ ir iespējams vienaldzīgi attiekties pret rēķinu kāpumu.

Uz speciāli veidotajiem plakātiem arī sarkastiski rosināts noteikt gaisa, Ziemassvētku vai valdības neslavēšanas nodokli. Piketu organizēja politiskā partija "Platforma 21" kopā ar divām reģionālajām partijām.

Kā ziņots, 1.jūlijā stājās spēkā "Sadales tīkla" un pārvades sistēmas operatora "Augstsprieguma tīkls" jaunie elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu tarifi.

"Sadales tīkla" jauno tarifu ietekme uz mājsaimniecībām ir atšķirīga atkarībā no pieslēguma parametriem un patēriņa, tostarp maksu nosaka, vai ir ir vienas fāzes (1F) vai trīs fāžu (3F) pieslēgums, vai slodze ir 16A, 20A, 25A, 32A, 40A vai vairāk, kā arī no patērētajām kilovatstundām (kWh).

Kompānijā minēja, ka dzīvokļu īpašniekiem, kuriem ir 1F pieslēgums un patēriņš ir 100 kWh mēnesī, rēķins mēnesī vidēji pieaudzis par pieciem līdz septiņiem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Tikpat liels pieaugums ir privātmāju īpašniekiem ar 1F pieslēgumu un 125 kWh patēriņu mēnesī.

Savukārt elektroenerģijas rēķina pieaugums privātmāju īpašniekiem ar 3F pieslēgumu ir atšķirīgs, ko ietekmē izvēlētā slodze. Tostarp 3F pieslēgumam (16A vai 20A) rēķina pieaugs ir par apmēram 12-15 eiro bez PVN, bet 3F pieslēgumam ar 25A un vairāk - apmēram 18 eiro un vairāk bez PVN.

"Sadales tīkls" ir valstij piederošajā "Latvenergo" koncernā ietilpstošs elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā. Kompānija nodrošina sadales elektrotīklu ekspluatāciju, atjaunošanu un plānveida attīstību, elektroenerģijas izlietošanas uzraudzību, zudumu samazināšanas pasākumus un elektroenerģijas uzskaiti, kā arī veic jaunu pieslēgumu izveidi.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu