Daļā Jelgavas pilsētas teritorijas turpmāk drīkstēs medīt

LETA
Foto: Shutterstock

Daļā Jelgavas pilsētas teritorijas turpmāk drīkstēs medīt, liecina publikācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Ievērojot to, ka Jelgavas pilsētas teritorijā ietilpst mežu platības, kurās mīt medījamie dzīvnieki, kas rada apdraudējumu un postījumus Jelgavas pilsētas meža teritorijās un tām piegulošo zemju īpašniekiem, ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem noteiktas teritorijas, kurās atļauts medīt, kā arī kārtība, kādā organizējamas medības.

Tiek noteiktas jaunas tiesības, atļaujot organizēt medības teritorijās, kurās līdz šim medību organizēšana bija aizliegta.

Medības nav atļautas kapsētu teritorijās un pilsētas daļā, kuru ierobežo Atmodas iela, Rūpniecības iela, Pasta iela (rotācijas aplis), Stacijas iela, īpašums Stacijas ielā 1A, Driksas upe, perspektīvais Atmodas ielas posms, un Lielupes otrā krastā, kur šo daļu ierobežo Rīgas iela, Kalnciema ceļš, Loka maģistrāle, Aviācijas iela un Cukura iela.

Medību šaujamieročus drīkst izmantot, tikai atrodoties uz dabiska vai mākslīga paaugstinājuma, kura stāvēšanas vai sēdēšanas platforma nav zemāka par 1,5 metriem un dod iespēju veikt šāvienu uz leju.

Saistošie noteikumi izstrādāti, pamatojoties uz Medību likuma 3. panta otro prim daļu, kas paredz pašvaldības tiesības izdot saistošos noteikumus par medībām pilsētā, nosakot teritorijas (zonas), kurās atļauts medīt, un, ja nepieciešams, papildu medību jomu reglamentējošos normatīvajos aktos noteiktajiem ierobežojumiem nosakot arī medībās izmantojamos rīkus, līdzekļus, metodes, paņēmienus un drošības nosacījumus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu