Zelenskis: Ukrainas pretuzbrukums virzās ātrāk nekā jaunu sankciju noteikšana

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: Oleksandr Osipov/Shutterstock

Ukrainas pretuzbrukums notiek ātrāk nekā jaunu sankciju noteikšana Krievijai, piektdien, 8. septembrī Jaltas Eiropas stratēģijas sanāksmē norādījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Jo ātrāk Ukraina saņems vairāk jaudīgu tālas darbības ieroču, jo ātrāk notiks pretuzbrukums un okupēto Ukrainas zemju atbrīvošana, uzsvēra valsts galva.

Prezidents izteicās, ka saprot cilvēku vēlēšanos pēc iespējas ātrāk atjaunot Ukrainas teritoriālo vienotību, jo, galu galā, miers mūsu valstī un visā Eiropā būs tad, kad Ukraina būs atguvusi visas savas teritorijas.

Vienlaikus viņš atzina, ka karš, ko Krievija izvērsusi Ukrainas teritorijā, ir sarežģīts un ka daudzi procesi palēninās.

"Karš palēninās. Tas ir, mēs to atzīstam. Visi procesi kļūst sarežģītāki un palēninās - no sankcijām līdz ieroču piegādēm," norādīja Zelenskis.

"Kad daži mūsu partneri saka - kas tad tur ir ar pretuzbrukumu, kad būs nākamais solis, mana atbilde - šodien mūsu soļi droši vien ir ātrāki nekā jaunas sankciju paketes," turpināja prezidents.

"Ir konkrēti mūsu zemes kvadrātkilometri, un katrs atbrīvotais metrs - tā ir cilvēka dzīvība. Jo tālāk, jo vairāk cilvēku cieš," uzsvēra Zelenskis.

"Kā ietekmē ieroči? Konkrēti un nepastarpināti, bez abstrakcijām un retorikas. Ir konkrēta ieroča konkrēta ietekme. Jo tas ir jaudīgāks, tālākas darbības, jo ātrāk noris pretuzbrukums. Mūsu teritorijas atjaunošana. Ja mēs neesam debesīs, bet Krievija ir, viņi apstādina mūs no debesīm. Apstādina mūsu pretuzbrukumu," skaidroja prezidents.

Zelenskis izteica pateicību visiem Ukrainas sabiedrotajiem, sākot ar ASV, kas sniedz militāro palīdzību un stiprina Ukrainas aizsardzības spēkus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu