Mūze-Sirmā ar vienīgo metienu tiek pie trešās vietas Dimanta līgas posmā

LETA
Līna Mūze-Sirmā
Līna Mūze-Sirmā Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze-Sirmā piektdien Dimanta līgas vieglatlētikā pēdējā posmā, izpildot tikai vienu metienu, izcīnīja trešo vietu un garantēja vietu finālsacensībās.

Pirmajā metienā Mūze-Sirmā šķēpu meta tieši 63 metru tālumā un pēc pirmās sērijas bija sacensību līdere. Saudzējot pasaules čempionātā traumēto paceles cīpslu, nākamos piecus metienus latviete neizpildīja, taču saglabāja vietu labāko trijniekā.

Uzvaru ar 67,38 metrus tālu metienu izcīnīja pasaules čempione japāniete Haruka Kitaguči, kurai pēdējie pieci no sešiem metieniem bija aiz 60 metru atzīmes. Par līderi viņa kļuva otrajā sērijā ar 65,20 metru tālu metienu, bet noslēdzošajā piegājienā uzlaboja sev piederošo Japānas rekordu un 2023.gada sezonas labāko rezultātu pasaulē.

Otro vietu ar 64,65 metru tālu raidījumu ieņēma austriete Viktorija Hudsone.

Ceturtajā pozīcijā aiz Mūzes-Sirmās palika šī gada pasaules vicečempione Flora Ruisa, kolumbietei izpildot 62,51 metru tālu metienu. Pārējās pozīcijās bija čehiete Nikola Ogrodnīkova (60,18), jaunzēlandiete Tori Pītersa (59,93), indiete Annu Rani (57,74) un lietuvieti Liveta Jasjūnaite (56,70).

Sacensību pieteikumā bija arī Anete Sietiņa (iepriekš - Kociņa), taču viņa piektdien nestartēja.

Nākamnedēļ ASV pilsētā Jūdžinā norisināsies finālposms.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu