Neimars labo Pelē rekordu Brazīlijas futbola izlases rindās PK kvalifikācijā

Neimars
Neimars Foto: EPA/Scanpix

Neimars 8. septembrī Belemā guva divus vārtus Brazīlijas izlases uzvarā 2026.gada Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas turnīra mačā, labojot Pelē rekordu izlasē gūtajos vārtos.

Brazīlija savā laukumā ar 5:1 (1:0) sagrāva Bolīviju.

31 gadu vecais Neimars guva savas izlases pēdējos divus vārtus spēlē, 61.minūtē ar precīzu sitienu no neliela attāluma noslēdzot zemu raidītu Rodrigu centrējumu. Rekordu Neimars atzīmēja tā, kā to savulaik pēc gūtiem vārtiem mēdza darīt Pelē, - ar rokas vēzienu lēcienā.

Mača kompensācijas laika trešajā minūtē pēc Rafinjas piespēles Neimars fiksēja galarezultātu 5:1.

Neimars varēja gūt vēl vismaz vienus vārtus, 17.minūtē nerealizējot 11 metru soda sitienu. Vārtsargs Giljermo Viskarra sitienu atvairīja.

Tagad Neimara kontā ir 79 Brazīlijas izlasē gūti vārti 125 spēlēs. Pelē 92 mačos guva par diviem vārtiem mazāk.

"Esmu ļoti priecīgs, tam trūkst vārdu," komentārā masu medijiem sacīja Neimars, kad Brazīlijas Futbola konfederācijas (CBF) prezidents Ednaldu Rodrigess viņam bija pasniedzis piemiņas plāksnīti. "Es nekad nedomāju, ka sasniegšu šo rekordu."

CBF gan uzskata Pelē ar 95 vārtiem 114 spēlēs par izlases labāko vārtu guvēju, tomēr FIFA neskaita Pelē gūtos vārtus valstsvienībā draudzības spēlēs ar klubiem.

Pelē 82 gadu vecumā mira no vēža 29.decembrī Sanpaulu.

Pārējos vārtus uzvarētāju labā guva Rodrigu, kurš izcēlās divreiz, un Rafinja.

Bolīvijai vienīgos vārtus, panākot 1:4, 78.minūtē guva Victor Avrego.

Otrā dienas spēlē Urugvaja Montevideo ar 3:1 (2:0) apspēlēja Čīli.

Vārtus 38.minūtē uzvarētāju labā guva Nikolass de la Kruss, pirmā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē izcēlās Federiko Valverde, bet 71.minūtē de la Kruss ar saviem otrajiem vārtiem spēlē panāca 3:0.

Čīlei vienīgos vārtus 74.minūtē guva Arturo Vidals.

2026.gada Pasaules kausa finālturnīrs notiks Kanādā, Meksikā un ASV.