"Apmēram divas trešdaļas šo pseidovēlēšanu kandidātu nav vietējie iedzīvotāji. Tie ir Krievijas Federācijas pilsoņi, kas ievesti no citām teritorijām vai tieši no pašas Krievijas Federācijas," sacīja Jusovs.
Visi kandidāti ir vai nu krievi, vai prokrieviski noskaņoti. To vidū ir arī Maskavas izvēlētas amatpersonas.
Kā atzīmēja Galvenās izlūkošanas direkcijas pārstāvis, ukraiņi okupētajās teritorijās "pilnībā ignorē okupācijas varas iestādes un okupācijas tā sauktās oficiālās procedūras, tostarp pseidovēlēšanas".
"Bet, protams, tāpat kā piespiedu pasu piešķiršanai, arī šīm vēlēšanām ir piespiedu raksturs. Cilvēki burtiski ar represīvām metodēm tiek piespiesti iegūt Krievijas pilsonību un Krievijas pasi, radot neiespējamus apstākļus uzņēmējdarbības turpināšanai, nodarbinātībai, humānās un medicīniskās palīdzības saņemšanai, kā arī jebkura pakalpojuma, sertifikāta un dokumenta iegūšanai, kas nepieciešami normālai dzīvei,” uzsvēra Jusovs.
Ukrainas ārlietu ministrs atzīmējis, ka pseidovēlēšanu balsīm nebūs nekāda juridiska spēka.
Arī ASV valsts sekretārs Antonijs Blinkens nosodījis notiekošo, sakot: "Krievijas fiktīvas vēlēšanas Ukrainas okupētajos apgabalos ir neleģitīmas."
Tas izsauca reakciju no Krievijas vēstniecības ASV, kas apsūdzēja Vašingtonu par iejaukšanos Maskavas iekšējās lietās.
Pseidovēlēšanas noslēdzas svētdien un notiek četros reģionos, kurus Krievija pat pilnībā nekontrolē - Doneckā un Luhanskas austrumos, kā arī dienvidu apgabalos Zaporižjā un Hersonā.
Kopā tie veido aptuveni 15% no Ukrainas suverēnās teritorijas.
Vēlēšanas notiek arī Krimā, kas kopš 2014. gada ir nelikumīgā Krievijas okupācijā, un tiek rīkotas paralēli vietējām vēlēšanām pašā Krievijā.