FIB vadītājs: Krievijas spiegu ASV joprojām ir pārāk daudz

LETA
Foto: Dzelat/"Shutterstock"

Krievijas spiegu skaits ASV joprojām ir pārāk liels, neraugoties uz centieniem viņus atklāt un izraidīt no valsts, pasākumā Vašingtonā Starptautiskajā spiegošanas muzejā sacīja ASV Federālā Izmeklēšanas biroja (FIB) direktors Kristofers Rejs.

"Krievijas izlūkdienesta ietekme - un ar to es domāju Krievijas izlūkdienesta darbiniekus - Savienotajās Valstīs joprojām ir pārāk liels," Reja teikto citē tīmekļa medijs "The Hill".

"Un tas ir kas tāds, ar ko mēs ik pa laikam saduramies, cenšamies bloķēt un novērst, un izjaukt visos veidos, kādi vien ir iespējami."

Pēdējo gadu laikā šajā ziņā sperti "ļoti pozitīvi un svarīgi soļi", atzina Rejs.

"Ja kādam ir vajadzīgs atgādinājums par to, kas ir Krievijas intereses, pietiek paskatieties, kas notiek Ukrainā," viņš sacīja.

"Mēs nekad neizlaižam no redzesloka faktu, ka tie ir tie paši cilvēki, kas ir iesaistīti šausminošajos notikumos un agresijā Ukrainā," norādīja Rejs.

Krievija joprojām izmanto arī cilvēkus, kas spiegošanas operācijās darbojas kā vidutāji aģentu starpā, sacīja FIB direktors.

Kā piemēru viņš minēja Meksikas pilsoņa Ektora Alehandro Kabreras Fuentesa lietu. Viņš spiegoja Krievijas labā, bet 2020.gadā ASV varasiestādes viņu aizturēja.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu