Tēva dienas ceļvedis

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Tēva dienas pasākums Vērmanes dārzā pulcē daudz ģimeņu
Tēva dienas pasākums Vērmanes dārzā pulcē daudz ģimeņu Foto: Artūrs Krūmiņš/TVNET

Tēva diena ik gadu tiek atzīmēta septembra otrajā svētdienā. Arī šogad šo svētku dienu plānots atzīmēt ar dažādiem pasākumiem, kuros piedalīties var gan lieli, gan mazi.

Tēva dienas gājiens un festivāls Vērmanes dārzā

Tēva dienas pasākumi sāksies ar godinošu un svinīgu gājienu no Brīvības pieminekļa plkst. 12.00 (pulcēšanās no plkst. 11.00) un tas noslēgsies Vērmanes dārzā, kur visas dienas garumā līdz plkst. 16.00 paredzētas aktivitātes visai ģimenei – dabas sporta zāle, stafetes, futbols, vingrošana, lielformāta un galda spēles, radošās darbnīcas, atrakcijas dažādiem vecumiem, izglītojošas aktivitātes, mazuļu zona, degustācijas u.c. Vērmanes dārza estrādē paredzēta arī skatuves programma un konkursi ar balvām.

Vērmanes dārza estrādē plkst. 12.40 uzstāsies Zemessardzes orķestris majora Anda Kareļa vadībā, pēc tam uz skatuves kāps Nils Īle un etnoperkusiju grupa "ZemeDunn", plkst. 13.15 paredzēts brazīliešu nacionālās cīņas mākslas priekšnesums kopā ar "Capoeira Latvia". Savukārt plkst. 13.20 un plkst. 14.35 "Laimes ratā" varēs izlozēt īpašas balvas. Skatuves kultūras programmā plkst. 13.40 sekos rokgrupas "Dzelzs Vilks" koncerts un plkst. 14.20 uzstāsies Veizāna deju skola.

Aktivitātes mērķtiecīgi veidotas tā, lai būtu saistošas ģimenēm ar dažāda vecuma bērniem, kā arī ģimenes vecākajai paaudzei. Šajos svētkos tiek godināts un izcelts tētis un prieks, kas raisās, tētim un bērnam esot kopā.

Izklaides un aktivitātes par godu tētiem Vērmanes dārza teritorijā veidotas tā, lai dienas garumā būtu aizraujoši ģimenēm gan ar pavisam maziem, gan lieliem bērniem, gan arī - vecvecākiem. Tētim varēs uztaisīt dāvanu vai kroni - lai godinātu viņu, kā arī pie fotosienas varēs uzņemt kopīgu ģimenes bildi, klāstīja biedrībā.

Katru gadu tēti Tēva dienā no "Mammamuntetiem.lv" un "Latvijas valsts mežiem" var saņemt dāvanu - ozola stādu, ko iestādīt savos laukos. Šogad dāvanā būs sarkanā ozola "Quercus rubra" stādi no Jelgavas kokaudzētavas. Tos varēs saņemt pirmie 100 tēti.

Ģimenēm ar mazuļiem būs nodrošināta īpaša atpūtas vieta, kur bērniņu pabarot un pārģērbt, savukārt ģimenes lielākie bērni varēs izmēģināt ekstrēmas aktivitātes, piemēram, nolēkt no četru metru augstuma. Tāpat Vērmanes dārzā darbosies tirdziņš un kopīgu maltīti varēs ieturēt brīvdabas kafejnīcās.

Tēva dienas svinības Tallinas ielas kvartālā ar rokgrupu "Līvi"

Tēva dienā Tallinas ielas kvartālā no plkst. 12.00 līdz 17.00 ģimenes tiks aicinātas svinēt kopā būšanu. Jautru laika pavadīšanu visas dienas garumā nodrošinās lielo galda spēļu turnīri, būs lielo burbuļu pūšanas aktivitātes, mazākos pasākuma apmeklētājus izklaidēs animators. Notiks arī Zinātniskās darbnīcas, aicinot ikvienu līdzdarboties fizikas un ķīmijas eksperimentos, atklājot, cik aizraujošas ir dabas un inženierzinātnes.

Ikviens ir aicināts pievienoties biedrības "Tēvi" diskusijai "Kā izskatās mūsdienu tēvu privātās un darba dzīves līdzsvars?", kas norisināsies plkst. 14.00.

Savukārt svētku kulminācijā no plkst. 17.00 Tallinas ielas kvartālā koncertēs grupa "Līvi", kuras dziesmas ir sirdij tuvas gan tēvu, gan vectēvu paaudzei.

Visas aktivitātes pieejamas bez maksas.

Klasisko auto salidojums Motormuzejā

Rīgas Motormuzejā norisināsies Tēva dienas klasisko auto salidojums. Spēkratus pie Rīgas Motormuzeja varēs apskatīt no plkst. 10 līdz aptuveni plkst.14.

"Youngtimer Rally" organizators Valts Ceplevičs norāda, ka papildus spēkratiem, būs ģimenēm draudzīgas aktivitātes, par ko parūpēsies Rīgas Motormuzejs. Būs iespēja nofotogrāfēties foto stūrī, bet bērniem paredzēta Tēvu dienas pastkaršu darbnīca un vēsturisko pedāļauto sacensības.

Sacensības norisināsies Biķernieku trasē un sāksies plkst.13. Uz sacensībām aicināti visi, kuriem ir savi klasiskie pedāļauto un bērna augums nepārsniedz 110 centimetrus. Interesentiem ierobežotā skaitā būs iespēja piedalīties sacensībās ar Antīko Automobiļu kluba un Rīgas Motormuzeja sarūpētajiem pedāļauto.

Tāpat Latvijas Antīko automobiļu klubs turpina atbalstīt Ukrainu, tāpēc no katras dalības maksas daļa tiks ziedota biedrībai "Agendum" jeb tviterkonvojam, kas Ukrainas aizstāvjus nodrošina ar autotransportu.

Tēva dienas pasākums Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā (RVKM) šodien plkst.12 notiks Tēva dienai veltīts pasākums "Par kuģiem un jūrniekiem cauri laikiem - zināmais un nezināmais".

Pasākuma laikā notiks ekskursija muzeja Latvijas kuģniecības vēstures ekspozīcijā un izstādē "Kas jūrniekam somā - suvenīrs!". Tāpat interesentus sagaida radoši uzdevumi. Ekskursiju vadīs RVKM Latvijas kuģniecības vēstures nodaļas vēsturnieks Andris Cekuls.

Ekskursijas gaitā tās dalībnieki iepazīs eksponātus, kas atklāj jūrnieku profesijas reālijas, to pārveidi un attīstību cauri laikiem. Izstādē "Kas jūrniekam somā - suvenīrs!", kas eksponēta ekspozīcijas "Latvijas kuģniecības vēsture" zālē, apskatāma daļa no muzeja krājumā esošajiem 73 kuģinieku suvenīriem, kurus jūrā braucēji ieguvuši kuģojumu laikā.

Ikviena gadagājuma ekskursijas dalībniekam būs interesanti aplūkot, piemēram, 20.gadsimta sākuma pārgājiena spieķi, kas izgatavots no haizivs mugurkaula skriemeļiem, burinieka miglas tauri, zobenzivs galvas daļu - zāģi, kā arī citus eksotiskus suvenīrus.

Tēvu dienas svinības novados

Arī daudzos Latvijas novados atzīmēs Tēva dienu un ģimenēm piedāvās iesaistīties dažādās kopīgās aktivitātēs brīvā dabā.

Tukuma novads

No plkst. 11 līdz 16 Tukuma novadā, Melnezera apkārtnē, notiks Tēva dienai veltīts pasākums "Mēs ar tēti! Kolosāli!", informēja radošās studijas "Dabas māja" pārstāve Baiba Latve. Pasākuma laikā ģimenes varēs piedalīties dažādās aktivitātēs, veicot dažādas grūtības uzdevumus mobilajā virvju trasē, būs izaicinājumi mežā, šaušana ar loku, orientēšanās, laivošana un citi.

Par atmosfēru gādās dīdžejs, bet noslēgumā uzstāsies seno cīņu un folkloras kopa "Vilkači". Ieeja pasākumā būs bez maksas.

Mārupes novada Piņķos

Mārupes novada Piņķos godinot tēvu lomu un nozīmību ģimenē, biedrība "Pierīgas partnerība" kopā ar sadarbības partneriem - biedrību "Jaunolaines attīstībai" un Babītes Kultūrizglītības centru - īstenos daļu no projekta "Tēvu diena "Drošās rokās"".

Tēvi, pavadot laiku kopā ar bērniem, varēs izzināt dažādus drošības aspektus. Pasākumā piedalīsies Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestas, Latvijas valsts Zemessardze, Valsts policija, Drošas velobraukšanas skola.

Liepājā

Pasākumā "Tēva diena Liepājā" no Redana uz Liepājas muzeju dosies bezmaksas muzikālais autobuss. Brauciena laikā par dzīvespriecīgu noskaņojumu rūpēsies saksofonists Edgars Jānis Kārkliņš un ģitārists Māris Kupčs, informē Liepājas muzeja pārstāve Rasa Zālīte.

No plkst. 12 līdz 16, Karostā, Redanā, ģimenes varēs piedalīties dažādās darbnīcās un sacensībās. Autobuss no Redana aties plkst. 16. Nākamā pietura, izkāpšana - Liepājas muzejā, kur Tēva dienas svinību turpinājumā muzeja dārzā no plkst.17 līdz 18.30 ikviens varēs piedalīties tēvu un bērnu koncertā, mākslinieces Elitas Patmalnieces portretu zīmēšanas meistardarbnīcā, kā arī bez maksas apmeklēt izstādi "Mirklis pirms. Kāzu tērpi 19. gs. sākums-20. gs. otrā puse."

Redans ir daļa no 19. gs beigās būvētā cara laika cietokšņa Liepājas Karostā. Tagad Redanā ir iespējams iepazīties ar Karostas, Liepājas cietokšņa vēsturi un varonīgo Liepājas aizstāvēšanu 1919.gadā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu