Aizvadītajās trīs dienās robežsargi novērsuši 472 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu

LETA
Latvijas un Baltkrievijas valstu robeža.
Latvijas un Baltkrievijas valstu robeža. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Aizvadītajās trīs dienās Valsts robežsardze novērsusi 472 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, bet humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana nav liegta diviem cilvēkiem, informēja robežsardze.

Septembra sākumā tāpat kā augusta beigās vairākas diennaktis valstī no Baltkrievijas neielaisto migrantu skaits bija virs 100.

Aizvadītajā ceturtdienā Valsts robežsardze novērsusi 173 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot robežu. Piektdien novērsti 115, sestdien 101, bet svētdien 256 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu.

Aizvadītajā trešdienā robežsardze novērsa 146 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Augusta beigās vairākas diennaktis valstī no Baltkrievijas neielaisto migrantu skaits bija virs 100. 21.augustā, robežsardze novērsa 107 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot robežu, 22.augustā - 143 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot robežu, bet 23.augustā - 102 cilvēku mēģinājumus. Tikmēr 14.augustā Latvijā mēģināja iekļūt 96 cilvēki.

Kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 7856 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā ir uzņemti 318 cilvēki.

Pērn visa gada laikā kopā tika novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu no 11.augusta līdz 2024.gada 10.februārim vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā ir spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, kas nomainīja valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.

Ņemot vērā strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardze mobilizējusi papildu dienestā esošos robežsargus ārējās robežas apsardzības stiprināšanai. Tāpat robežsardze pieprasījusi papildu atbalstu no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policijas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu