VIDEO "Viņi mani piekāva!" Rodas aizdomas par vardarbību pret pensionāri sociālās aprūpes centrā

Apollo.lv
Foto: Ekrānuzņēmums no video/"Ceturtā studija"/"YouTube"

"Izskatījās tā, it kā viņa būtu piedalījusies boksa cīņā". Tā kādas 95 gadu vecas sievietes tuvinieki pēc apciemošanas stāsta par savu radinieci. Radinieki apgalvo, ka, viņuprāt, kundze ir fiziski ietekmēta, ziņo LTV raidījums "Ceturtā studija".

Sieviete uzturas Valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" filiālē "Jugla", kas ir viens no retajiem sociālās aprūpes centriem, kas rūpējas arī par neredzīgiem senioriem. 

Video: "Ceturtās studijas" sižets

"Mamma visa bija zili dzeltena, izskrāpētām acīm. Skats bija vienkārši briesmīgs," stāsta cietušās seniores meita.

Radinieki "Ceturtajai studijai" nodevuši arī sievietes fotogrāfijas, un tās tiešām izskatījušās šausmīgas. Radās aizdomas par fizisku vardarbību. 

"Uzskatām, ka nevar tādu lietu noklusēt. Jautājām centra darbiniekiem, kas noticis, - mums atbild, ka viņa vienkārši nokritusi. Bet tā taču nevar būt. Izskatās nevis pēc kritiena, bet gan pēc pļaukām," stāsta meita. 

Sirmgalves teikto par notiekošo tuvinieki fiksējuši audioierakstos. 

"Darbinieki mani piekāva. Sociālie darbinieki. Es taču nezinu nosaukt. Ne vārdu, ne posteni, kas viņš ir. Viņa pagriezās un aizgāja prom."

Valsts sociālā centra "Rīga" direktors Juris Saratovs gan teica, ka kundze nokritusi uz staigulīšiem, ar kuriem pārvietojoties ikdienā. Kritiena laikā guvusi vairākas traumas un pēc tam esot saņēmusi medicīnisko aprūpi. 

Sirmgalves tuviniece gan vēlas, lai notiktu darbinieku izvērtēšana. Sociālās aprūpes centrs sola, ka situācija tiks izrunāta. 

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu