NBA sper platu soli pretim zvaigžņu atpūtināšanas apkarošanai

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Pols Džordžs un Kavai Lenards
Pols Džordžs un Kavai Lenards Foto: AFP / Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) valde trešdien apstiprināja jaunu basketbolistu līdzdalības politiku spēlēs, kam jāsekmē klubu labāko basketbolistu dalība pēc iespējas vairāk spēlēs.

Jaunā politika stāsies spēkā šajā sezonā, aizstājot spēlētāju atpūtas politiku, kas tika ieviesta pirms 2017./2018.gada sezonas.

Jaunie noteikumi galvenokārt attiecas uz zvaigznēm - spēlētājiem, kuri ir piedalījušies "Visu zvaigžņu spēlē" vai bijuši NBA simboliskajā izlasē kādā no iepriekšējām trim sezonām.

Pašlaik zvaigžņu kategorijā ietilpst 50 spēlētāji.

Palielināta spēlētāju līdzdalība mačos ir līgas komisāra Edama Silvera galvenā prioritāte, līgai apspriežot jaunu masu mediju tiesību vienošanos. Pašreizējais līgums beidzas 2025.gadā.

Komandām būs jānodrošina, lai vairākas tās rīcībā esošās zvaigznes kādu no spēlēm neizlaiž vienlaicīgi.

Līgai būs iespēja komandas, kas pārkāpj šo politiku, sodīt ar 100 000 ASV dolāru (93 196 eiro) naudas sodu par pirmo pārkāpumu un 250 000 dolāru (232 997 eiro) - par otro pārkāpumu. Katrs nākamais pārkāpums palielinās par vienu miljonu dolāru (931 984 eiro).

NBA arī vēlas, lai komandas sadalītu vienlīdzīgi spēlētāju iztrūkumu atsevišķās spēlēs savā laukumā un izbraukumā, kā arī atturas no kādas zvaigznes ilgstošas nespēlēšanas.

Līga ļaus komandām iesniegt rakstiskus pieprasījumus vecākiem spēlētājiem spēlēm, kuras notiek divas dienas pēc kārtas. Tas ir paredzēts nelielam zvaigžņu pulkam, spēlētājiem, kuri sezonas sākumā ir 35 gadus veci vai vecāki vai savas karjeras laikā ir nospēlējuši vairāk nekā 34 000 pamatturnīra spēļu minūtes vai 1000 spēles.

Šai kategorijai atbilst Lebrons Džeimss, Kevins Durents un Stefens Karijs.

Komandas drīkstēs pieteikt arī citus iemeslus spēļu izlaišanai, piemēram, personisku iemeslu vai spēlētāja iepriekšējo traumu dēļ.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu