Pie Latvijas sieviešu basketbola izlases stūres atgriezies Mārtiņš Gulbis

LETA
Mārtiņš Gulbis
Mārtiņš Gulbis Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas sieviešu basketbola izlasi vadīs Mārtiņš Gulbis, ceturtdien pavēstīja Latvijas Basketbola savienība (LBS).

LBS valde ceturtdien sieviešu valstsvienības galvenā trenera amatā apstiprināja "TTT Rīga" treneri Gulbi.

"Sieviešu valstsvienības galvenā trenera izraudzīšanās process ritēja vairākos posmos, tika izskatīti dažādi varianti, izvērtējot speciālistu pieejamību un motivāciju strādāt ar Latvijas komandu, LBS iespējas, spēlētāju un Treneru komisijas viedokli," par procesu saka LBS prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš stāsta, ka Treneru komisija atbalstīja Latvijas speciālistu Mārtiņa Gulbja un Aigara Neripa kandidatūras, bet LBS valde izšķīrās par labu Gulbim, ņemot vērā viņa darbu "TTT Rīga" komandā, kā arī ieguldījumu spēlētāju individuālajā izaugsmē.

Salīdzinot ar 2019.-2021.gadu, kad Gulbis jau vadīja sieviešu valstsvienību, ir uzkrāta daudz lielāka pieredze darbā ar sieviešu komandām, sasniedzot labus rezultātus Eirolīgā un Baltijas līgā, pamato Vējonis.

Turklāt "TTT Rīga" sastāvā ir vairākas valstsvienības kandidātes, kurām būs iespēja iegūt rūdījumu Eirolīgā vai Eiropas kausa izcīņā.

Vienlaikus LBS valde vērsa uzmanību uz publiskās komunikācijas stila nozīmi trenera attiecībās ar visiem basketbolā iesaistītajiem cilvēkiem un nepieciešamību uzlabot šo procesu, norāda Vējonis.

"Papildu arguments bija Mārtiņa gatavība valstsvienības treneru komandā iekļaut Neripu, kurš šovasar Latvijas U-20 sieviešu izlasi aizvadīja līdz sudraba medaļām Eiropas čempionātā," skaidro LBS prezidents. "Sadarbība ar jaunatnes izlašu treneriem būs ļoti svarīga, valstsvienības modelī apvienojot pieredzējušo un jauno spēlētāju spēkus."

"Pēc pirmās pieredzes šajā amatā ir palikusi nepadarīta darba sajūta. Esmu analizējis un sapratis savas kļūdas," saka Gulbis.

"Svarīgs būs viss, ieskaitot komunikāciju, lai katrā valstsvienības spēļu logā sapulcētu Latvijas labākās basketbolistes, lai viņas būtu labā sportiskā kondīcijā un motivētas parādīt labāko sniegumu. Rezultātu veidos kopīgs darbs," uzsver treneris.

Gulbis dzimis 1991.gadā, bet trenera arodā pirmos soļus spēra jau 2011.gadā, kad veselības problēmu dēļ priekšlaicīgi noslēdza basketbolista karjeru.

Viņš bijis galvenais treneris Latvijas Basketbola līgas komandās "Barons kvartāls" (2011.-2013., 2017.), "Jelgava" (2015.-2016.) un "Jūrmala" (2017..-2020.), bet kopš 2020.gada vasaras ir sieviešu komandas "TTT Rīga" galvenais treneris.

Gulbis galvenā trenera amatā vīriešu komandās ir divreiz izcīnījis bronzas medaļas - 2017.gadā ar "Barons kvartāls", bet gadu vēlāk ar "Jūrmalu", tajā pat sezonā tiekot pie sudraba Baltijas līgā, bet ar "TTT Rīga" ir trīskārtējs Latvijas čempions (2021.-2023.) un divkārtējs Baltijas līgas čempions (2022.-2023.).

Gulbis bijis trenera asistents Latvijas U-20 (2014.) un U-16 izlasēs (2015., 2016.), U-16 puišu izlases galvenais treneris (2017., 2018. - abas reizes astotā vieta Eiropas čempionātā).

No 2019. līdz 2021.gadam Gulbis jau bija Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris, izcīnot trīs uzvaras piecās Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs un neiekļūstot finālturnīrā.

Šā gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Izraēlā Latvijas izlase Gundara Vētras vadībā trijās grupas spēlēs izcīnīja vienu uzvaru, izslēgšanas spēlēm nekvalificējoties.

19.septembrī Šveices pilsētā Mīsā notiks 2025.gada Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas grupu izloze.

Astoņu grupu uzvarētājas kopā ar četrām labākajām otro vietu ieņēmējām kvalificēsies finālturnīram.

Vieta finālturnīrā jau ir nodrošināta četrām rīkotājvalstīm Čehijai, Vācijai, Grieķijai un Itālijai.

Spēles grupās tiks aizvadītas divos apļos, ar katrām pretiniecēm tiekoties mājās un izbraukumā.

Kvalifikācijas spēles tiks izspēlētas trīs "logos" - 2023.gada 9. un 12.novembrī, 2024.gada 7. un 10.novembrī un 2025.gada 6. un 9.februārī.

Pirmo reizi Eiropas meistarsacīkstes norisināsies četrās valstīts. Katra no rīkotājām rīkos grupu turnīru, bet finālposms norisināsies Grieķijas galvaspilsētā Atēnās.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu