FOTO ⟩ Berlīnē simtiem cilvēku protestē pret krievu operdziedātājas uzstāšanos

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: dpa/scanpix

Vairāki simti cilvēku piektdien pulcējās pie Vācijas Valsts operas Berlīnē, lai  protestētu pret krievu operdziedātājas Annas Ņetrebko uzstāšanos.

Protestētāji ieradās ar Ukrainas karogiem un plakātiem, kurus rotāja uzraksti "Nedodiet skatuvi Ņetrebko", "Uzmanību! Krievu kultūra ir kara sponsors", "Čekistus pie sienas".

Protesta akcijā piedalījās arī Ukrainas vēstnieks Vācijā Oleksijs Makejevs.

15. septembrī Berlīnes Operas namā notika Ņetrebko uzstāšanās operā "Makbets". 

Neraugoties uz internetā publicēto petīciju, kuru līdz šim parakstījuši vairāk nekā 37 000 cilvēku, kā arī Ukrainas aktīvistu atklātajām vēstulēm un vietējo politiķu paustajām šaubām, Berlīnes operas vadība nolēma izrādi neatcelt.

Dienu iepriekš Berlīnes operas direktors paziņoja, ka, viņaprāt, Anna Netrebko ir ieņēmusi proukrainisku nostāju un ir tiesīga saņemt „otro iespēju”. Par nodomu boikotēt operu paziņoja Berlīnes mērs Kai Vegners un Berlīnes senators kultūras jautājumos Džo Čalo.

Ņetrebko tiek pārmests, ka viņa bijusi prezidenta Putina uzticības persona, pēc Krimas aneksijas un Doņeckas un Luhanskas apgabalu okupācijas ziedojusi naudu „Doņeckas operteātra atjaunošanai”. Turklāt, pēc protestētāju domām, viņa līdz šim nav atklāti paudusi savu nostāju par karu un Krievijas prezidentu.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu