Miljoniem rubļu kara finansēšanai. Krimā pārdoti vairāku Ukrainas uzņēmēju atņemtie īpašumi (1)

Apollo.lv
Krima.
Krima. Foto: Galina Tiun/Shutterstock

Krimā notikušas astoņas izsoles par iepriekš nacionalizēto Ukrainas uzņēmējiem piederošo īpašumu pārdošanu, pavēstīja anektētās Krimas parlamenta vadītājs Vladimirs Konstantinovs, vēsta medijs "Meduza".

"Noslēgti pirkšanas un pārdošanas līgumi vairāk nekā 815 miljonu rubļu vērtībā. Zemes gabalos bija dzīvojamais un komerciālais nekustamais īpašums," sacīja Konstantinovs.

Krimā pirmo reizi notika izsoles par nacionalizēto īpašumu pārdošanu.

Šobrīd izsolē ir četri dzīvojamie īpašumi. Nākotnē anektētā reģiona varas iestādes gatavojas pārdot aptuveni 100 nacionalizēto īpašumu objektu, tostarp Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska ģimenes dzīvokli.

Krievija pārdod Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska luksusa dzīvokli Krimā, un nauda tiks novirzīta Ukrainas kara finansēšanai.

Par pārdošanu tika paziņots trešdien. Krimas Valsts padomes amatpersonas, kuras Kremlis un Krievijas prezidents Vladimirs Putins iecēla amatā pēc tam, kad Maskava 2014. gadā anektēja pussalu, nobalsoja par Zelenska dzīvokļa nacionalizāciju un pārdošanu.

Krimas Autonomās Republikas jaunās valdības premjers Sergejs Aksjonovs paziņoja par dzīvokļa pārdošanu kopā ar lēmumu nacionalizēt gandrīz 60 citus Ukrainas sabiedriskajiem darbiniekiem piederošus īpašumus.

"Krievijas ienaidnieki nepelnīs naudu Krievijas Krimā," sacīja Aksjonovs.

Zelenskis un viņa sieva Olena Zelenska 2013. gadā iegādājās luksusa dzīvokli. Renovācijas un 2014. gada nelikumīgās aneksijas dēļ abiem nekad nav izdevies tur dzīvot.

Krievijas mediji lēš, ka dzīvoklis ir aptuveni 800 000 dolāru vērts.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu