O, 26.09.2023.
Incests un trīs jaundzimušo līķi pagrabā. Poliju satriec traģēdija mazā ciematā
Ilustratīvs attēls. Foto: Scott Book/Shutterstock
Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp

Polijā kādas mājas pagrabā apglabāti trīs jaundzimušo līķi. Izmeklētāji joprojām pārmeklē teritoriju, vai nav vēl kādi. Divi bērni dzimuši 20 gadus vecai Polijas iedzīvotājai Paulīnai un viņas 54 gadus vecajam tēvam Pjotram, bet trešais citai Pjotra meitai. Lietu šobrīd izmeklē prokuratūra, vēsta Polijas mediji.

Cerniku ciemats (Czerniki) atrodas aptuveni 50 kilometrus no Gdaņskas. Ciematā dzīvo aptuveni 180 cilvēku, tāpēc tur nav daudz ēku.

Vienā mājā dzīvoja šī ģimene. Kaimiņi stāsta, ka tā ir visnesakoptākā māja apkārtnē.

54 gadus vecais Pjotrs dzīvoja mājā kopā ar saviem 12 bērniem. Viņa sieva nomira pirms 15 gadiem. Kā noskaidrots izmeklēšanā, pirms dažiem gadiem viņam bija seksuāla rakstura attiecības ar savu meitu Paulīnu, kurai šobrīd ir 20 gadu.

Noziegums atklājies, pateicoties Paulīnas kolēģu modrībai

Noziegums nāca gaismā, pateicoties acīgajiem kolēģiem, ar ko Paulīna strādāja vienā veikalā.

"Cilvēki bija ievērojuši, ka tēvs viņu vienmēr ved uz darbu un no darba, taču tās nebija tēva un meitas attiecības. Viņi dzīvoja kā pāris," stāsta kaimiņu ciema iedzīvotājs.

Veikala darbiniekiem sāka rasties aizdomas, ka Paulīna ir stāvoklī. Viņa valkāja vaļīgas drēbes un mēģināja paslēpt vēderu.

"Pirms trim nedēļām viņa aizgāja īsā atvaļinājumā, nedēļu vēlāk atgriezās darbā, bet bija pavisam savādāka. Viņa bija pastāvīgi nogurusi, bieži sēdēja. Jautājām viņai par dzemdībām, bet viņa to noliedza," sacīja iedzīvotāja.

Cilvēki sāka ziņot sociālajiem dienestiem par šaubīgo situāciju ģimenē. Pateicoties apkārtējo vērībai, atklājās notikušais.

Jaundzimušo līķus apglabāja pagrabā

15. septembrī Gdaņskas policijas pārvaldes darbinieki kopā ar prokuroriem veica procesuālās darbības īpašumā.

Izmeklētāji īpašumā atklāja divu jaundzimušo līķus. Viņi bija apglabāti pagrabā. Pārmeklējot telpas, policija izmantoja suni, 3D skeneri un citas tehnoloģijas.

Pagraba pārmeklēšana turpinājās arī 16. septembrī, kad atrada trešā jaundzimušā līķi.

Izvirzītas apsūdzības

Paulīnai izvirzītas trīs apsūdzības – divas saistītas ar slepkavību un trešā par incestu ģimenē. Izrādās, ka tēvam bija arī sekss ar Paulīnas māsu.

Pjotram izvirzītas piecas apsūdzības – trīs par slepkavību, apsūdzība par incestu ar savu 20 gadus veco meitu un apsūdzība par incestu attiecībās ar vēl vienu meitu.

Bērnu autopsijas tika veiktas svētdien, 17. septembrī. Divi no nogalinātajiem bērniem bijuši Paulīnas un Pjotra, bet trešā bērna vecāki bijuši Pjotrs un cita meita.

Incests atzīts par nevēlamu jau pirms 34 000 gadu

2017. gadā Krievijā atrasto seno cilvēku atlieku izpētē tika noskaidrots, ka pat izteikti mazās kopienās radniecīgu indivīdu krustošanās nenotika. Acīmredzot pirms 34 000 gadu mūsu senči apzinājās, ka incests nav labs, un meklēja seksa partnerus ārpus sava klana.

Pētījumā aplūkoti četru seno cilvēku genomi un ģenētiskā daudzveidība. Zinātniekiem par pārsteigumu atklājās, ka šie cilvēki nav saistīti viens ar otru, lai gan bija daļa no pavisam nelielas kopienas, kuru, visticamāk, veidoja aptuveni 25 cilvēki.

Cilvēki bija tikko ieradušies Eirāzijas rietumos un vēl nebija paspējuši izveidot lielas kopienas.

Izpētē tika secināts, ka tuvākās attiecības, kādās šie četri cilvēki varēja būt, ir otrās pakāpes brālēni. Tas nozīmē, ka pirmie cilvēki aktīvi meklējuši sev partnerus ārpus savām kopienām.

Iegūtie dati liecina, ka notika apzināta izvairīšanās no tuvradnieciskas krustošanās, norādīja otrs pētījuma autors antropologs Eske Villerslevs no Kembridžas un Kopenhāgenas universitātes.

"Tas nozīmē, ka viņi bija izveidojuši sistēmu šim mērķim. Ja mazas mednieku un vācēju grupiņas sajauktos nejauši, mēs redzētu daudz lielākus pierādījumus par tuvradniecisku krustošanos nekā ir šeit," norādīja Villerslevs.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu