Iezīmējas Saeimas komisiju vadītāji. Opozīcijai varētu tikt trīs amati

LETA
14. Saeimas deputāte Leila Rasima nodod zvērestu jeb svinīgo solījumu 14. Saeimas pirmās sēdes laikā.
14. Saeimas deputāte Leila Rasima nodod zvērestu jeb svinīgo solījumu 14. Saeimas pirmās sēdes laikā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Arī pēc izmaiņām valdošajā koalīcijā daļas Saeimas komisiju vadību plānots atvēlēt opozīcijas partijām - "Apvienotajam sarakstam" (AS) un Nacionālajai apvienībai (NA), vēsta Latvijas Televīzija.

Plānots, ka Rihards Kols (NA) turpinās vadīt Ārlietu komisiju, Uģis Mitrevics (NA) - Ilgtspējīgas attīstības komisiju, bet Raimonds Bergmanis (AS) - Aizsardzības un iekšlietu komisiju. Arī līdz šim daļu komisiju vadīja opozīcijas deputāti. Lielā mērā tas saistīts ar faktu, ka gan jaunajai, gan iepriekšējai valdošajai koalīcijai Saeimā ir pavisam neliels balsu pārsvars.

Savukārt virknē komisiju plānots apstiprināt jaunus priekšsēdētājus. Nacionālās drošības komisiju plānots nodot Ainara Latkovska (JV) pārziņā, bet Pieprasījumu komisiju - Raimonda Čudara (JV) vadībā.

Sociālo un darba lietu komisija iecerēts uzticēt Andrim Bērziņam (ZZS), Tautsaimniecības komisiju varētu vadīt Skaidrīte Ābrama (P), Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju - Leila Rasima (P), bet Eiropas lietu komisiju - Edmunds Cepurītis (P).

Kā ziņots, Saeimas priekšsēdētāja amatā drīzumā Edvardu Smiltēnu (AS) nomainīs ZZS politiķis Gunārs Kūtris.

Saeimas prezidijā plānotas arī citas izmaiņas - līdzšinējā sekretāra biedre Antoņina Ņenaševa (P) kļūs par Saeimas priekšsēdētāja biedri, bet līdzšinējais Saeimas priekšsēdētāja biedrs Jānis Grasbergs (NA) kļūs par sekretāra biedru. Savukārt Saeimas sekretāra amatu, kuru līdz šim ieņēma ZZS politiķis Armands Krauze, paredzēts uzticēt kādam AS deputātam.

Kā ziņots, piektdien Saeimas vairākums apstiprināja Evikas Siliņas (JV) vadīto Ministru kabinetu, kurā pārstāvēta JV, ZZS un "Progresīvie".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu