Pk, 22.09.2023.

Rēzeknes mērs Bartaševičs rēzekniešus aicina uz protestu savam atbalstam

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševics piedalās mediju brīfingā, kurā informē par rīcības plānu Latgales reģiona izaugsmei, paredzēto mērķu izpildi un plānotajiem pasākumiem 2013.gadā.
Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševics piedalās mediju brīfingā, kurā informē par rīcības plānu Latgales reģiona izaugsmei, paredzēto mērķu izpildi un plānotajiem pasākumiem 2013.gadā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča partija "Kopā Latvijai" latviešu un krievu valodā sociālajos medijos izplatījusi aicinājumu rēzekniešiem piedalīties protesta akcijā, lai "aizstāvētu savu dzimto pilsētu" un pretotos "politiskajai patvaļai un šantāžai".

Rēzeknes dome nokļuvusi nepatikšanās un daudzu valsts institūciju redzeslokā saistībā ar finanšu problēmām. Saistībā ar minēto tuvu amata zaudēšanai nonācis Bartaševičs, kura atstādināšanas procedūru sācis līdzšinējais pašvaldību ministrs.

Rēzeknes mērs neredz savu atbildību par pilsētas finansiālajām problēmām, uzskatot, ka notiekošais ir politiskais pasūtījums.

Aicinājumu rēzekniešiem "aizstāvēt savu dzimto pilsētu" parakstījis pats Bartaševičs, paužot pārliecību, ka "valdošo vēlme pagriezt atpakaļ Rēzeknes attīstību" varot "iznīcināt 14 gadus smagā un cītīgā darba rezultātus".

Bartaševiča pieteiktā akcija pēc būtības paša atbalstam paredzēta 21. septembrī plkst. 16.30 pie pilsētas domes ēkas.

Kā ziņots iepriekš, līdzšinējais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS) ir sācis Bartaševiča atstādināšanas procedūru, taču gala lēmums par to, vai viņu atlaist, būs jāpieņem jaunās valdības pašvaldību jautājumu ministrei Ingai Bērziņai.

Atstādināšanas procedūrai sākoties, Bartaševičs to savā preses konferencē nosauca par "organizētu nomelnošanas kampaņu, kurai ir politiski mērķi", piebilstot, ka kampaņa organizēta pret Rēzeknes pilsētu un tās mēru personiski.

Jaunā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) pirmšķietami saredz pietiekamu pamatojumu Rēzeknes domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča ("Kopā Latvijai") atbrīvošanai no amata, tomēr šajā jautājumā nedrīkstot pieņemt tikai politisku lēmumu.

Viņa pauda, ka juridiski korekta lēmuma sagatavošanai noteikti būs vajadzīgs ilgāks laiks. Tā kā Valsts kontrole ar savu atzinumu par Rēzekni varētu nākt klajā novembrī, arī ministre savu lēmumu varētu pieņemt novembrī.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu