Polijas prezidents: Ukraina ir kā slīkstošs cilvēks, kas zem ūdens var pavilkt glābēju

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Polijas prezidents Andžejs Duda.
Polijas prezidents Andžejs Duda. Foto: Paula Čurkste/LETA

Polijas prezidents Andžejs Duda, runājot par Ukrainas labības importa aizliegumu, Ukrainu nodēvējis par "slīkstošu cilvēku, kas zem ūdens var paraut arī glābēju," ziņo medija "The Insider" Krievijas nodaļa.

Duda runu teicis ANO Ģenerālajā asamblejā, Ņujorkā. 

"Jebkurš, kurš ir mēģinājis glābt slīkstošu cilvēku, zina, ka tāds cilvēks ir ļoti bīstams, jo zem ūdens var paraut arī glābēju. Cilvēki saka, ka slīkstošais pieķeras pie mietiem, bet patiesībā viņš ķeras pie visa," teica Duda. 

"Situācija starp Ukrainu un Poliju ir līdzīga. Bez šaubām, Ukraina Krievijas iebrukuma rezultātā ir nonākusi sarežģītā situācijā un ķeras pie visa iespējamā. Protams, mēs varam būt sašutuši. Vai mums ir jāsargās no slīkstošā? Protams, mums jārīkojas tā, lai slīkstošais mums nedarītu pāri, jo, ja viņš mūs parauj sev līdzi zem ūdens un noslīcina, tad mēs netiekam pie palīdzības. Tāpēc mums jādarbojas savās interesēs, un mēs tā arī darīsim," sacīja Polijas prezidents. 

2023. gada pavasarī Polija un daudzas citas Eiropas Savienības dalībvalstis aizliedza Ukrainas labības importu. Septembrī aizlieguma termiņš beidzās, taču Ungārija, Polija un Slovākija valsts līmenī to pagarināja. Kā atbildes pasākumu Ukraina ierosināja embargo ieviešanu Polijas produktiem. 

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu