Pk, 1.12.2023.

Kultūras ministre Logina: Kultūras darbinieku algas ir pārāk mazas

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Partijas ''Progresīvie'' pārstāve Agnese Logina piedalās Latvijas Žurnālistu asociācijas konferencē ''Es gribu būt Latvijas Republikas kultūras ministrs. Bet vai man rūp žurnālisti un mediji?''.
Partijas ''Progresīvie'' pārstāve Agnese Logina piedalās Latvijas Žurnālistu asociācijas konferencē ''Es gribu būt Latvijas Republikas kultūras ministrs. Bet vai man rūp žurnālisti un mediji?''. Foto: Edijs Pālens/LETA

Patlaban notiek budžeta izstrādes process un apzināmies, ka kultūras darbinieku algas ir pārāk mazas, norāda kultūras ministre Agnese Logina (P).

Viņa atzīmēja, ka atalgojuma jautājums ir aktuāla problēma un darbs pie tās ir viena no prioritātēm Kultūras ministrijā.

Jau vēstīts, ka SIA "Latvijas koncerti" valdes loceklis Guntars Ķirsis aicinājis jauno valdību nodrošināt, lai profesionālie mūziķi tiktu labāk atalgoti.

Preses konferencē, kas notika trešdien, 21.septembrī, Ķirsis pieminēja Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremoniju krīzes laikā, kad uz skatuves kāpa akadēmiķis Jānis Stradiņš un aicināja nemēģināt "dziedātājputnu pārvērst par gaļas putnu".

Ķirsis sacīja, ka nevienā valstī, kas sevi uzskata par kultūras valsti, nevar būt situācija, ka profesionāls mūziķis strādā cienījamu darbu lielveikalā, jo par mūziķa algu nevar iztikt.

"Latvijas koncertu" vadītājs uzsvēra, ka profesionālam mūziķim ir jāstrādā mūzikas kolektīvā. Viņa laiks ir jāatalgo, lai viņš varētu sevi pilnveidot un koncertā izpildīt to, ko no mūziķa sagaida.

"Gribu nodot vēstījumu jaunajam Ministru kabinetam, jaunajai kultūras ministrei, valdībai nav simts dienu. Jāstrādā ir uzreiz, jo laika nav. Mēs Latvijā lepojamies ar mūziķu panākumiem ārvalstīs, kā nes valsts vārdu pasaulē, taču šo mūziķu nav nemaz tik daudz, lai viņus nenovērtētu ar pienācīgu atalgojumu," pauda Ķirsis.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu