Slovākija un Ukraina vienojušās par graudu eksportu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Slovākija un Ukraina ir panākušas vienošanos par jaunu graudu tirdzniecības sistēmu, kas paredz līdz gada beigām atcelt Slovākijā spēkā esošo importa aizliegumu, ceturtdien paziņojusi Bratislava.

"Kamēr šī sistēma netiks ieviesta un kamēr netiks pārbaudīta tās funkcionalitāte, četru preču importa aizliegums no Ukrainas (..) joprojām ir spēkā līdz 2023.gada beigām," teikts Slovākijas Lauksaimniecības ministrijas paziņojumā.

Ministrijas preses pārstāvis pavēstīja, ka Slovākijas lauksaimniecības un lauku attīstības ministrs Jozefs Bīrešs trešdien telefonsarunā ar Ukrainas kolēģi Mikolu Solski pieprasījis, "lai Ukraina pārtrauc visas tiesiskās darbības pret Slovākiju, par kurām tā bija paziņojusi, kā arī deklarācijas par lauksaimniecības produktu tirdzniecības pārtraukšanu no Slovākijas uz Ukrainu".

"Ministrs Solskis vakar apsolīja pārtraukt šīs darbības," paziņoja ministrijas preses pārstāvis.

Slovākija kopā ar Poliju un Ungāriju ir pagarinājusi embargo Ukrainas labībai, neraugoties uz Eiropas Savienības (ES) lēmumu atcelt ierobežojumus. Atbildot uz to, Kijiva paziņoja, ka tā ir iesniegusi sūdzību Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO).

Kijiva šodien paziņoja, ka tuvākajās dienās rīkos sarunas ar Varšavu par domstarpību saasināšanos.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu