Latvijas futbolistēm zaudējums pret Maltu UEFA Nāciju līgas turnīra ievadā

Latvijas nacionālās sieviešu izlases UEFA Nāciju līgas spēle starp Latvijas un Maltas izlasēm Slokas stadionā. Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas sieviešu futbola izlase piektdien Slokas stadionā Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Nāciju līgas pirmajā mačā ar rezultātu 0:1 (0:0) piekāpās Maltai.

Pirmajām 45 spēles minūtēm noslēdzoties bez gūtiem vārtiem, otrā puslaika ievadā vārtu gūšanas iespēja bija Olgai Ševcovai, taču no tuvas distances viņas sistā bumba trāpīja pa vārtu pārliktni. Pēc tam latvietes tika pie stūra sitiena, kuru izspēlējot Maltas vārtos bumbu ar galvu mēģināja raidīt Anastasija Ročāne, sitot bumbu pārāk augstu.

Tuvojoties pamatlaika noslēdzošajām 20 minūtēm, iniciatīvu pārņēma Maltas futbolistes, bet latvietēm veiksmīgi izdevās apturēt viešņu mēģinājumus iekarot mājinieču vārtus.

77.minūtē pēc Ševcovas mēģinājuma pārspēt Maltas vārtsardzi Latvija tika pie stūra sitienu, kura izspēle neizvērtās veiksmīga, pretinieču vārtsardzei atsitot bumbu. Neilgi pēc tam arī Sanda Voitāne pretuzbrukumā mēģināja apspēlēt Maltas vārtsardzi, kura kārtējo reizi neļāva latvietēm tikt pie vārtiem.

Pēc neizmantotajām Latvijas iespējām 83.minūtē vadībā izvirzījās Malta, vārtus gūstot Heilijai Budžejai. Atlikušajā spēles laikā Latvija vairs neizveidoja vārtu gūšanas iespējas.

Četras dienas vēlāk latvietes izbraukumā cīnīsies ar Andoru.

Pirmajā UEFA Nāciju līgas sezonā Latvijas izlase C līgā sacentīsies grupā, kurā spēlēs arī Malta, Andora un Moldova.

Komandas līdz decembrim aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura grupas uzvarētāja iegūs tiesības Eiropas čempionāta kvalifikācijas posmā spēkoties B līgā, bet trīs labākās otro vietu ieguvējas cīņā par šādu iespēju piedalīsies "play-off" spēlēs.

Šis atlases cikls iezīmē jaunu kārtību Eiropas čempionātu kvalifikācijā. LFF skaidro, ka izmaiņas izspēles sistēmā ir izstrādātas ar mērķi palielināt sportiski nozīmīgu spēļu īpatsvaru, dodot komandām iespēju gan spēkoties ar sava līmeņa pretiniecēm, gan tiekties pretī spēlēm ar spēcīgākām pretiniecēm. Vienlaikus visām dalībniecēm tiek sniegta iespēja kvalificēties finālturnīram.

Kandidātu sarakstā ir iekļautas futbolistes no pieciem pašmāju klubiem, kā arī komandām Islandē, Slovēnijā, Polijā, Itālijā un Zviedrijā.

Jau ziņots, ka, gatavojoties Nāciju līgas spēlēm, Latvijas futbolistes pārbaudes spēlēs jūlijā divreiz spēlēja 1:1 ar Azerbaidžānu.

Izlases galvenais treneris ir Romāns Kvačovs, kuram asistē Edgars Klibus, Anna Poņatovska un Marks Bogdanovs.

Latvijas sieviešu futbola izlases kandidāšu saraksts:

vārtsardzes - Enija Anna Vaivode (Visbijas "P18", Zviedrija), Sofja Ņesterova ("Rīga"), Alīna Skļemenova (Salaspils "Super Nova");

aizsardzes - Anastasija Ročāne (Sosnovecas "Czarni", Polija), Ligita Tumāne ("Spezia", Itālija), Anna Flakse, Sofija Gergeležiu (abas "Rīga"), Sofija Garanča (Rēzeknes BJSS), Selga Penelope Vitmore (Salaspils "Super Nova") Paula Linda Liniņa, Kristīne Evelīna Lodziņa (abas - "Metta");

pussardzes - Karlīna Miksone (Sosnovecas "Czarni", Polija), Olga Ševcova, Viktorija Zaičikova (abas - "IBV Vestmannaeyja", Islande), Anna Kristīne Gornela ("Mura", Slovēnija), Sandra Voitāne ("Keflavik ", Islande), Taisija Smirnova (Liepājas FS), Katrīna Daņilova, Amēlija Lipšāne (abas "Metta"), Anna Marija Valaka, Diāna Suvitra (visas - "Rīga");

uzbrucējas - Signija Šenberga ("Metta"), Anastasija Poļuhoviča ("Rīga").