C, 30.11.2023.

Oktobrī "Rīgas satiksmes" pasažieriem būs pieejams jauns pakalpojums

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
"Rīgas satiksmes" autobuss. Ilustratīvs attēls.
"Rīgas satiksmes" autobuss. Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Lūka/LETA

Oktobrī "Rīgas satiksmes" pasažieriem būs pieejami reāllaika dati par transportlīdzekļu atrašanos maršrutos, atklāja "Rīgas satiksmes" vadītāja Džineta Innusa.

Uzņēmums pie šī projekta strādā aptuveni pusotru gadu. Pašlaik notiek risinājuma testēšana.

Šie dati ļaus galvenokārt dispečeriem un uzņēmuma Satiksmes un kustības uzraudzības daļai zināt, kur atrodas katrs transportlīdzeklis.

Ņemot vērā, ka tie būs atvērtie dati, šāda iespēja būs arī pasažieriem. Vispirms transportlīdzekļu izsekošana būs pieejama pieturvietu monitoros, transportlīdzekļu atrašanās vietas būs iespējams noskaidrot arī uzņēmuma mājaslapā un aplikācijā.

Innusa piebilda, ka oktobra laikā risinājumu plānots pabeigt un notestēt, kā viss darbojas.

Jau pašlaik mājaslapā esot iespējams atrast sadaļu, kur šī testēšana esot redzama, taču uzņēmuma vadītāja aicināja neuzticēties pašlaik redzamajiem datiem, jo tur esot arī izdomāti transportlīdzekļi ar izdomātu kustības sarakstu, kas tiek pārbaudīt pret dažādām kļūdām, uzlaušanām, pret sistēmas nobrukumiem.

Pēc darbu pabeigšanas un datu publiskošanas, plānots, ka būs iespējams izsekot visiem Rīgas satiksmes transportlīdzekļiem maršrutos.

Innusa pagaidām nevarēja nosaukt summu, kas izlietota šī projekta īstenošanai, jo tas esot noticis pa daļām. Piemēram, aptuveni 300 000 eiro varētu būt izlietoti GPS devējos, kas nomainīti visiem uzņēmuma transportlīdzekļiem.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu