ANO komisija: Krievijas armija spīdzina ukraiņus, kuri turēti aizdomās par ziņošanu Kijivai

LETA
Okupantu armijas karavīrs.
Okupantu armijas karavīrs. Foto: fortton/Shutterstock

Krievijas armija spīdzina ukraiņus, kurus tā tur aizdomās, ka viņi ir Ukrainas puses ziņotāji, 25. septembrī pavēstīja ANO komisija.

Tiek iegūtas arvien jaunas liecības, ka Krievijas armija Ukrainā spīdzina mierīgos iedzīvotājus un tiem uzbrūk.

"Ir pastāvīgas liecības, ka Krievijas bruņotie spēki Ukrainā pastrādā kara noziegumus," AVO Cilvēktiesību padomei Ženēvā apliecināja komisija.

Iegūtās liecības norāda uz to, ka Krievijas bruņotie spēki spīdzina cilvēkus, kas tiek apsūdzēti, ka viņi ir Ukrainas bruņoto spēku ziņotāji.

"Dažos gadījumos spīdzināšana notika ar tādu brutalitāti, ka tas izraisīja upura nāvi" teikts paziņojumā.

Komisija tagad strādās pie tā, lai noteiktu, vai spīdzināšanas gadījumi un gadījumi, kad notikuši uzbrukumi Ukrainas infrastruktūrai, uzskatāmi par noziegumiem pret cilvēci.

"Komisija nosoda to, ka turpina notikt uzbrukumi, kas skar civilistus un medicīnas iestādes, kam ir aizsargātu institūciju statuss," norādīja komisija.

Hersonas apgabalā Krievijas karavīri izvarojuši un veikuši seksuālu vardarbību pret 19 līdz 83 gadus vecām sievietēm, teikts ziņojumā.

Arī Ukrainai lūgts viest skaidrību par dažiem gadījumiem, kad, iespējams, notikusi slikta apiešanās ar krievu gūstekņiem.

Ir ļoti svarīgi, ka tie, kas ir atbildīgi visās pusēs, tiek saukti pie atbildības, sacīja komisijas vadītājs Ēriks Mēse.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu