Jūrmalas slimnīcā veidojas rindas speciālistu trūkuma un iekārtu pilnas noslodzes dēļ

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Slimnīca. Ilustratīvs attēls.
Slimnīca. Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Gan speciālistu trūkuma, gan iekārtu pilnas noslodzes dēļ Jūrmalas slimnīcā veidojas rindas uz izmeklējumiem, aģentūru LETA informēja SIA "Jūrmalas slimnīca" pārstāve Velta Vasiļevska.

Ņemot vērā šim gadam piešķirto finansējumu valsts apmaksātiem ambulatoriem pakalpojumiem, "Jūrmalas slimnīca" rindas pēc datiem uz 31.augustu ir uz vairākiem izmeklējumiem - uz valsts apmaksātu kolonoskopiju un ehokardiogrāfiju pašlaik pieraksts ir uz 2024.gada janvāri; uz 2023.gada decembri pieraksts ir fibrogastroskopijas un datortomogrāfijas izmeklējumiem, doplerogrāfiju kāju asinsvadiem un flebologa konsultāciju.

Uz 2023.gada novembri var pierakstīties valsts apmaksātu doplerogrāfiju galvas un kakla asinsvadiem, rokas ķirurga konsultāciju.

Rindas veidojas sakarā ar speciālistu trūkumu (ehokardiogrāfija, doplerogrāfija, iegurņa orgānu ultrasonogrāfija) un iekārtu pilnu noslodzi (datortomogrāfija, endoskopijas).

Kā ziņots, valdība otrdien atbalstīja 33,3 miljonu eiro piešķiršanu ārkārtas situācijas novēršanai veselības nozarē.

Veselības ministrija (VM) uzsver, ka līdzekļi nepieciešami, lai novērstu ārkārtas situāciju veselības nozares pakalpojumu pieejamībā un nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumu nepārtrauktību. Minētā summa ir daļa no 41,3 miljoniem eiro, par kuru piešķiršanu nozarei valdība lēma septembra sākumā.

Šobrīd veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji brīdina par iespējamo kritisko situāciju pakalpojumu nepārtrauktības nodrošināšanā, un jautājuma steidzama nerisināšana var novest pie ārkārtas medicīniskās situācijas, kad Latvijas iedzīvotājiem būs pieejama tikai neatliekamā medicīniskā veselības aprūpe līdz 2023.gada beigām.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu