RD no nākamā mācību gada neapmaksās citu pašvaldību bērnu ēdināšanu Rīgas skolās

LETA
Rīgas 3.ģimnāzijas ēdnīca.
Rīgas 3.ģimnāzijas ēdnīca. Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas dome no nākamā mācību gada neapmaksās citu pašvaldību bērnu ēdināšanu Rīgas skolās.

To paredz šodien domes sēdē atbalstītie saistošie noteikumi, kas nosaka kārtību, kādā pašvaldība nodrošina izglītojamo ēdināšanas pakalpojuma līdzfinansējumu.

No 2024.gada 1.septembra pašvaldības līdzfinansējums ēdināšanai tiks piešķirts tikai Rīgā deklarētiem izglītojamajiem. Pašlaik tas tiek piešķirts visiem, kuri mācās Rīgas izglītības iestādēs neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.

No nākamā gada 1.septembra plānots daļēji finansēt ēdināšanu arī tiem Rīgā deklarētajiem bērniem, kas mācās privātajās skolās. Pašlaik tiek apmaksāta ēdināšana tiem bērniem, kas apmeklē privātos bērnudārzus un mācās privāto skolu 1. - 4. klasēs.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Rīgas domē, izmaiņas ieviestas pēc valsts institūciju un Tiesībsarga biroja atzinumiem, kas nosaka, ka pašvaldībai primāri ir jāatbalsta savā teritorijā deklarēti bērni. Tāpat pašvaldība veikusi konsultācijas ar Izglītības iestāžu ēdinātāju asociāciju un Latvijas Ēdinātāju apvienību.

Rīgas pašvaldība ņēmusi vērā arī Daudzbērnu ģimeņu biedrības ierosinājumus un plāno noteikt, ka brīvpusdienas varēs saņemt arī tie bērni, kuri uzrādīs spēkā esošu Latvijas goda ģimenes apliecību jeb "3+" karti. Līdz šim brīvpusdienas pienācās tikai tām ģimenēm, kas bija reģistrētas Rīgas pilsētas pašvaldības daudzbērnu ģimenes reģistrā.

Kā šodien preses konferencē informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Laima Geikina ("Par"), šis lēmums skars aptuveni 7000 Rīgā nedeklarētu skolēnu.

Viņa paskaidroja, ka bērnu vecākiem esot iespēja vērsties savās pašvaldībās un slēgt atsevišķus līgumus ar ēdinātājiem. Viņa piebilda, ka bērniem esot iespēja arī ņemt līdzi no mājām pusdienu maltītes.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu