Zeme zem Brīvības pieminekļa turpmāk piederēs valstij

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Brīvības piemineklis.
Brīvības piemineklis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas dome šodien nolēma nodot valsts īpašumā zemi zem Brīvības pieminekļa.

Domes lēmums paredz nodot īpašumā bez atlīdzības Latvijas valstij Kultūras ministrijas personā zemi 877 kvadrātmetru platībā, kas funkcionāli nepieciešama Brīvības pieminekļa uzturēšanai.

Kultūras ministrija lūdza Rīgas pašvaldību pieņemt lēmumu par nepieciešamās nekustamā īpašuma zemes vienības nodošanu valsts īpašumā bez atlīdzības, lai izpildītu Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likuma normas.

LETA jau ziņoja, ka Saeima pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka līdz šā gada beigām nodrošināt zemes zem Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu pārņemšanu valsts īpašumā Kultūras ministrijas (KM) personā.

Likumprojektu virza Nacionālās apvienības deputāti, kuri grozījumu anotācijā skaidro, ka ir panākta konceptuāla vienošanās par īpašuma tiesībām, reģistrējot Brīvības pieminekli un Brāļu kapus uz valsts vārda KM personā.

Pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde Brīvības pieminekļa un Brāļu kapu apsaimniekošanu ir deleģējusi veikt Rīgas pašvaldības "Rīgas pieminekļu aģentūru" (RPA).

RPA ir apņēmusies nodrošināt Brīvības pieminekļa, tā aizsardzības zonas un Rīgas Brāļu kapu, to teritorijas un aizsardzības zonas saglabāšanu, uzturēšanu, apsaimniekošanu un atjaunošanu, nodrošinot kultūrvēsturiskā mantojuma mērķtiecīgu un lietderīgu izmantošanu.

Rīgas pašvaldības aģentūrai valsts pārvaldes uzdevuma izpildei piešķirti finanšu līdzekļi ap 597 000 eiro, norādīts grozījumu anotācijā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu