Ziemeļkorejas parlaments apstiprina kodolieroču valsts statusu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ziemeļkorejas karogs. Ilustratīvs foto.
Ziemeļkorejas karogs. Ilustratīvs foto. Foto: REUTERS/Edgar Su/File Photo

Ziemeļkorejas parlaments ir apstiprinājis kodolieroču valsts statusu, iekļaujot to Ziemeļkorejas konstitūcijā, ceturtdien ziņoja valsts mediji.

"Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas (KTDR) kodolspēku veidošanas politika ir padarīta pastāvīga kā valsts pamatlikums, kuru nevienam nav ļauts noniecināt," paziņoja Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns Valsts tautas sapulces sanāksmē, kura notika otrdien un trešdien. Viņa teikto citēja valsts ziņu aģentūra KCNA.

Ziemeļkoreja šogad ir veikusi rekordlielu skaitu ieroču izmēģinājumu. Tās attiecības ar Dienvidkoreju un ASV ir ļoti saspīlētas, pastāvot bažām, ka Phenjana varētu veikt pirmo kodolizmēģinājumu kopš 2017.gada. Tā ir veikusi pavisam sešus kodolizmēģinājumus kopš 2006.gada.

Valsts tautas sapulce pirms gada pieņēma likumu, ar kuru Ziemeļkoreja pasludināta par kodolieroču valsti, un Kims paziņoja, ka šis statuss ir "neatsaucams". Jaunais likums arī pieļāva kodolieroču apsteidzošu lietošanu.

Turpinot graut cerības uz valsts denuklearizāciju, Valsts tautas sapulce tagad ir gājusi tālāk, iekļaujot kodolieroču valsts statusu konstitūcijā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu