Lielbritānijā ļaundaris nozāģējis vienu no valsts slavenākajiem kokiem

LETA
Foto: AP/Scanpix

Lielbritānijā naktī uz ceturtdienu nozāģēts viens no valsts slavenākajiem kokiem - kalnu kļava, kas auga pie Adriāna vaļņa Nortamberlendā.

Saistībā ar koka nozāģēšanu policija aizturējusi kādu 16 gadus vecu pusaudzi.

Nortamberlendas Nacionālā parka pārvaldes amatpersonas uzskata, ka koks, kas pazīstams kā Robina Huda koks, nozāģēts apzināti. Superintendents Kevins Vorings norādīja, ka tas ir "pasaulslavens piemineklis", piebilstot, ka tā zaudējums "izraisījis ievērojamu šoku, skumjas un dusmas visā vietējā kopienā un ārpus tās".

Viņš piebilda, ka izmeklēšana vēl ir ļoti agrīnā stadijā, un aicināja sabiedrību sniegt informāciju, kas varētu palīdzēt izmeklēšanā. "Jebkura informācija - lai cik maza vai nenozīmīga tā jums liktos - var izrādīties ārkārtīgi svarīga mūsu izmeklēšanā," norādīja Vorings.

Koks auga dabiskā ieplakā netālu no Heksemas un tika iemūžināts 1991.gada filmā "Robin Hood: Prince of Thieves" ("Robins Huds: Zagļu princis") ar Kevinu Kostneru galvenajā lomā.

2016.gadā tas tika atzīts par Gada koku organizācijas "Woodland Trust" rīkotajā konkursā.

Labdarības organizācija "National Trust" paziņoja, ka ir "satriekta un apbēdināta" par kļavas zaudējumu, norādot, ka šis koks bijis "nozīmīgs un ikonisks ainavas elements gandrīz 200 gadu garumā".

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu