Aicina ēku īpašniekus un apsaimniekotājus pārbaudīt esošos gaisvadu kabeļu tīklus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Daudzdzīvokļu mājas Zolitūdē. Ilustratīvs attēls.
Daudzdzīvokļu mājas Zolitūdē. Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Čīka/LETA

Ekonomikas ministrija (EM) aicina ēku īpašniekus un apsaimniekotājus, it īpaši Rīgā, apsekot īpašumā esošos gaisvadu elektronisko sakaru inženiertīklus un rīkoties, lai sakārtotu īpašumu atbilstoši spēkā esošajam regulējumam, aģentūru LETA informēja EM pārstāvji.

Tostarp EM ir sagatavojusi informatīvu materiālu par elektronisko sakaru gaisvadu ārējo inženiertīklu sakārtošanu, aprakstot, kādas darbības ir veicamas tieši ēkas īpašniekam vai pārvaldniekam un kādas pašvaldību būvvaldei. Tāpat materiālā ir aprakstīts elektronisko sakaru gaisvadu ārējo inženiertīklu nojaukšanas būvniecības process.

Informatīvie materiāli pieejami Būvniecības informācijas sistēmas tīmekļa vietnē.

Elektronisko sakaru gaisvadu kabeļi tiek izvietoti, lai nodrošinātu iedzīvotājiem interneta un televīzijas pakalpojumus. Daļā gadījumu gaisvadu ierīkošana veikta tiesiski, taču ir liels skaits gaisvadu, kas ierīkoti patvaļīgi. Turklāt šādi patvaļīgi ierīkoti inženiertīkli rada problēmas arī ēkas apsaimniekošanai - jumta remonta un uzturēšanas darbiem, kā arī jumta un fasāžu siltināšanai, norāda ministrijā.

Visaktuālāk jautājums par elektronisko sakaru gaisvadu ārējā inženiertīkla ierīkošanu skar Rīgu, atzīmē EM, piebilstot, ka jau vairākus gadus teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi aizliedz ierīkot jaunus gaisvadu elektronisko sakaru inženiertīklus un ir atļauti tikai pazemes kabeļu risinājumi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu