ES jārisina sarežģīti jautājumi pirms iestāšanās sarunām ar Ukrainu, paziņo Orbāns

LETA
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns.
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns. Foto: photocosmos1/Shutterstock

Eiropas Savienībai (ES) būs jārisina "ļoti gari un sarežģīti jautājumi", pirms bloks vispār varēs sākt pievienošanās sarunas ar kara plosīto Ukrainu, piektdien paziņojis Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns.

Ungārijai ir saspīlētas attiecības ar Ukrainu, un tā ir gatava bremzēt Kijivas centienus integrēties ES un NATO.

ES dalībvalstīm drīzumā jālemj, vai sākt oficiālas iestāšanās sarunas ar Ukrainu.

"Es domāju, ka mums jāatbild uz ļoti gariem un sarežģītiem jautājumiem, pirms mēs nonākam punktā, kurā vispār varam pieņemt lēmumu sākt sarunas," intervijā radio sacīja Orbāns.

"Mēs nezinām, cik daudz teritorijas šai valstij ir, jo tā joprojām karo. Mēs nezinām, cik liels ir tās iedzīvotāju skaits, jo viņi bēg," norādīja Ungārijas premjerministrs, piebilstot, ka Ukrainas integrācija blokā, "nezinot tās parametrus, būtu bezprecedenta gadījums".

Kijiva iesniedza pieteikumu dalībai ES tikai dažas dienas pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022.gada 24.februārī, un dažus mēnešus vēlāk saņēma kandidātvalsts statusu, kas bija spēcīgs Briseles atbalsta signāls.

Orbāns ir centies uzturēt ciešus sakarus ar Kremli, bet Budapeštas un Kijivas attiecības ir bijušas saspīlētas saistībā ar minoritāšu tiesībām Ukrainas Aizkarpatu apgabalā. Ukrainā dzīvo aptuveni 200 000 etnisko ungāru, no kuriem gandrīz visi dzīvo Aizkarpatu apgabalā, kas pirms Pirmā pasaules kara piederēja Ungārijai.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu