Ukrainas iestāšanās ES 2030. gadā ir reālistiska, pauž ES vēstniece

LETA
Foto: rarrarorro/shutterstock

Ukrainai saglabājot patlabanējo reformu tempu, tā var iestāties Eiropas Savienībā (ES) 2030. gadā, intervijā Ukrainas tīmekļa izdevumam "Jevropeiska pravda" sacīja jaunā ES pārstāvniecības vadītāja Katarina Maternova, norādot, ka 2030. gads ir reālistisks termiņš.

Kā sacīja diplomāte, viņa Briselē visiem paskaidros, ka Ukrainā laiks plūst pavisam savādāk.

"Tas, kam citās vietās vajadzīgi mēneši, šeit var notikt dažu nedēļu vai dienu laikā," sacīja Maternova.

"Tāpēc es uzskatu, ka 2030. gads - tas ir reālistisks termiņš. Bet tas ir iespējams, ja ļoti, ļoti daudz strādā. Jums ir jāuztur reformu temps - tas ne vienmēr ir lineārs process. Tiesa, es varu iztēloties, ka tā būs realitāte," skaidroja vēstniece.

Viņa norādīja, ka tam ir nepieciešamas ne tikai reformas, kas jāveic Ukrainai.

"Termiņus noteiks arī institucionālās un politiskās izmaiņas, kam ir jānotiek no ES puses. ES jābūt gatavai paplašināties aiz patlabanējo 27 dalībvalstu robežām. Bez izmaiņām balsošanas sistēmā, lēmumu pieņemšanas sistēmā ES dalībvalstu skaits nevar pieaugt līdz bezgalībai," norādīja Maternova.

Ukrainas gadījumā svarīga loma ir ģeopolitikai, sacīja diplomāte.

"Nav šaubu, ka mēs šobrīd vispār nespriestu par to, kad Ukraina iestāsies ES, ja nebūtu šausmīgo 24.februāra notikumu un viss tam sekojušais. Tāpēc ģeopolitikai, protams, ir izšķiroša loma. Ģeopolitika nosaka vektoru," rezumēja Maternova.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu