Ukrainas Aizsardzības rūpniecības aliansei pievienojas teju 40 kompānijas no 19 valstīm

LETA
Ukrainas karogs.
Ukrainas karogs. Foto: Anton27/Shutterstock

Ukrainā tiks aizvadīts pirmais Starptautiskais aizsardzības industrijas forums, kurā Aizsardzības rūpniecības aliansei jau pievienojušās 38 kompānijas no 19 valstīm, informēja Ukrainas Ārlietu ministrijā.

Forumā un pēc tā Ukraina aicināja bruņojuma un militārās tehnikas ražotājus no visas pasaules. Foruma slēgšanas brīdī aliansei pievienojās 38 kompānijas no 19 valstīm.

Par Aizsardzības rūpniecības alianses izveidi forumā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, uzstājoties forumā Kijivā, aicināja nodrošināt Ukrainas militārās vajadzības, norādot, ka tikai ar drosmi nevar apturēt bezpilota lidaparātus un tikai ar varonību nevar pārtvert raķetes.

Zelenskis foruma dalībniekiem teica, ka Ukrainas prioritātes pašlaik ir pretgaisa aizsardzības vairogs un atmīnēšana.

Prezidents uzsvēra, ka Ukraina ir gatava nodrošināt īpašus apstākļus uzņēmumiem, kas vēlas attīstīt aizsardzības rūpniecību kopā ar ukraiņiem.

"Tā būs abpusēji izdevīga partnerība. Domāju, ka tas ir labs laiks un vieta, lai radītu lielu militāro mezglu," atzina Zelenskis.

Ukrainas amatpersonas ziņoja, ka forumā piedalījās 252 aizsardzības kompānijas no vairāk nekā 30 valstīm.

Foruma laikā Turcijas kompānija "Baykar", kas ražo kaujas bezpilota lidaparātus "Bayraktar TB2" paziņoja par 100 miljonu ASV dolāru (94,4 miljoni eiro) investēšanu trīs projektos Ukrainā.

Kompānijas ģenerāldirektors Haluks Bairaktars teica, ka projekti ietver bezpilota ražotnes izveidi. Tās būvniecība jau sākta, bet pabeigt plānots pusotra gada laikā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu