Kremļa atbalstītāju Andrijecu atbrīvos no apcietinājuma (1)

LETA
Prokremliskā aktīviste Tatjana Andrijeca.
Prokremliskā aktīviste Tatjana Andrijeca. Foto: Tatjana Andrijeca/Facebook.com

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien nolēmusi atbrīvot no apcietinājuma prokremlisko aktīvisti Tatjanu Andrijecu.

Andrijeca tika aizturēta šā gada februārī. Rīgas pilsētas tiesa sievietei 8.februārī kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, un kopš tā laika tas nebija mainīts.

Advokāte Imma Jansone aģentūrai LETA atturējās izklāstīt tiesas argumentāciju drošības līdzekļa maiņai, taču apliecināja, ka drošības nauda klientei netika noteikta.

Viņa pieļāva, ka izmeklētājs aizstāvamajai pēc iznākšanas no cietuma nozīmēs ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

Andrijeca saskaņā ar Valsts drošības dienesta (VDD) rīcībā esošo informāciju ir iesaistīta pret Latvijas nacionālās drošības interesēm vērstās aktivitātēs saziņas lietotnē "Telegram" izveidotā kanālā "Baltijas antifašisti".

Jūnijā VDD paziņoja, ka personām, kas ziņojumapmaiņas platformā "Telegram" izveidoja un uzturēja kanālu "Baltijas antifašisti", tiek inkriminēta noziedzīgas organizācijas vadīšana un piedalīšanās šādas organizācijas izdarītajos noziegumos.

Izmeklējot krimināllietu pret personām, kas platformā "Telegram" izvērsa pretvalstiskas aktivitātes, un izvērtējot izmeklēšanas laikā iegūto informāciju, VDD ir mainījis noziedzīgā nodarījuma kvalifikāciju uz smagāku.

Kriminālprocesu VDD sāka 2022.gada 28.novembrī saistībā ar pretvalstiskām aktivitātēm un agresorvalsts Krievijas interešu atbalstīšanu, izmantojot "Telegram" kanālu "Baltijas antifašisti" un citus līdzīga satura kanālus. Tobrīd dienests kriminālprocesu sāka par palīdzību ārvalstij pret Latviju vērstā darbībā.

Vasarā VDD paziņoja, ka ir mainījis pret Latvijas valsti vērsto noziedzīgo darbību juridisko kvalifikāciju, jo izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecinot, ka noziegumi veikti speciāli šim nolūkam izveidotas noziedzīgas organizācijas ietvaros.

Saskaņā ar dienesta rīcībā esošo informāciju, noziedzīgo organizāciju 2022.gada novembrī izveidoja vismaz pieci Latvijas valstspiederīgie, savstarpēji vienojoties par sasniedzamajiem mērķiem, kas ietver sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu pret Latvijas valsti. Noziegumu koordinēšanai organizācija platformā "Telegram" izveidoja kanālu "Baltijas antifašisti" un vairākus ar to saistītus kanālus.

Kopš izveides brīža noziedzīgā organizācija šos kanālus mērķtiecīgi un sistemātiski izmanto dažādām pret Latvijas nacionālās drošības interesēm vērstām aktivitātēm, tajā skaitā neizpaužamu ziņu un citu ziņu nelikumīgai vākšanai nolūkā nodot tās Krievijas specdienestiem un citām institūcijām, informēja VDD.

Noziedzīgās organizācijas veidotajos kanālos regulāri tiek publicēti aicinājumi vākt informāciju par Latvijas valsts amatpersonām, valsts pārvaldes institūciju darbiniekiem, valsts drošības iestāžu darbiniekiem, Latvijas bruņoto spēku amatpersonām, Ukrainas pusē karojošajiem Latvijas valstpiederīgajiem, kā arī citām fiziskām un juridiskām personām, kas ar savu darbību vērsušās pret Krievijas agresiju.

Tāpat šajos kanālos regulāri tiek pausts atbalsts Krievijas izvērstajam karam Ukrainā. VDD kanālā "Baltijas antifašisti" publicētajā saturā ir fiksējis aicinājumus prettiesiski piedalīties Ukrainā notiekošajā karadarbībā, kā arī vākt un nodot finanšu līdzekļus Krievijas karavīriem Ukrainā.

Kriminālprocesā patlaban trīs personām ir piemērots aizdomās turētā statuss, un kā drošības līdzeklis tām noteikts apcietinājums. Vēl trīs cilvēkiem ir piemērots personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss. Viena no apcietinātajām bija Andrijeca.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu