"Tas viss ir mūsu." Kremļa ieliktenis Balickis draud ar Baltijas valstu okupāciju

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 12
Foto: Ekrānuzņēmums no video.

Kremļa ieliktenis Jevgēnijs Balickis (Zaporižjas apgabals) publiski izteicies, ka Krievijai būtu jāveic Baltijas valstu un Polijas okupācija, vēsta Ukrainas mediji.

Krievijas Federācijā propaganda sāka aktīvi popularizēt ideju par Krievijas impērijas atjaunošanu. Šo aicinājumu īpaši atbalstījis Zaporižjas apgabala okupantu "līderis" Balickis. Viņa intervijas fragments pieejams "Ukraina 365" "Telegram" kanālā.

Balickis pieprasa okupēt Baltijas valstis, Poliju un citas, ko Krievija vēsturiski iezīmējusi savā teritorijā.

Balickis intervijā saka: "Krievijas impērija (..) zaudēja daudz no saviem subjektiem. Es tagad nerunāju par teritorijām, tas ir pats par sevi saprotams. Tā ir Varšava un Helsinki, Rēvele un Liepāja. Viss Baltijas reģions. Tur visur ir mūsu zeme un dzīvo mūsu cilvēki (..)."

Zīmīgi, ka Krievijas armijai līdz šim nav izdevies ieņemt visu Zaporižju. Taču šis fakts neliedz Balickim NATO valstu galvaspilsētām draudēt ar okupāciju.

Krievijas ieceltais apgabala gubernators Jevgēnijs Balickis augustā Kremļa TV demonstrētajās sarunās ar kara noziedznieku Vladimiru Putinu sacīja, ka "apgabals uzplauks no jauna un būs ar izteikti prokremlisku nostāju".

"Mēs esam pārliecināti, ka "Vienotā Krievija" vēlēšanās saņems tādu rezultātu, kādu tā ir pelnījusi," aģentūrai "Reuters" sacīja Balickis. 

Lai arī Krievija četrus Ukrainas apgabalus – Donecku, Luhansku, Zaporižju un Hersonu – kontrolē tikai daļēji, Kremlis to iedzīvotājiem līdz šim izsniedzis vairāk nekā pusotru miljonu Krievijas pasu.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 12

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu