Kariņš: Dezinformācijas laikā demokrātijām ir svarīgi neatkarīgi masu mediji (4)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš
Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš Foto: Ieva Leiniša/LETA

Neatkarīgi masu mediji ir demokrātijām svarīgi šajos laikos, kad visapkārt plešas sociālie mediji un dezinformācija, uzsvēris Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV), kurš 5. oktobrī Rīgā atklāja starptautisku konferenci par vārda brīvību un žurnālistu drošību "Spalva stiprāka par zobenu? Risinot mūsdienu izaicinājumus vārda brīvības un žurnālistu drošības jomā".

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā, Kariņš konferences atklāšanā uzsvēra, ka vārda brīvība un žurnālistu drošība ir ilglaicīga Latvijas ārpolitikas prioritāte, tostarp Latvijai prezidējot Eiropas Padomes Ministru komitejā.

"Mums ir jāstrādā kopā, lai nodrošinātu žurnālistu drošību. Latvija pilnībā atbalsta šodien uzsākto Eiropas Padomes žurnālistu drošības kampaņu," pauda ārlietu ministrs.

Konferences laikā tika atklāta žurnālistu drošības kampaņa ar mērķi aicināt Eiropas Padomes dalībvalstis ieviest nacionālos plānus un mehānismus žurnālistu drošības aizsargāšanai. Kampaņas atbalstam Latvija ir veikusi brīvprātīgo iemaksu.

Rīgā notiekošo konferenci Latvijas prezidentūras Eiropas Padomes Ministru komitejā laikā organizē ĀM, Kultūras ministrija, Tiesībsarga birojs un Eiropas Padome.

Latvija 2023.gada maijā kļuva par prezidējošo valsti Eiropas Padomes Ministru komitejā. Latvijai šī ir otrā prezidentūra kopš iestāšanās organizācijā 1995.gadā, un tā ilgs līdz novembrim. Prezidentūras laikā Latvija īsteno savas nacionālās prioritātes. Latvijas ārlietu ministrs ir Eiropas Padomes Ministru komitejas priekšsēdētājs.

Eiropas Padome, dibināta 1949.gadā, ir vecākā politiskā organizācija Eiropā, kas apvieno 46 Eiropas valstis. Organizācijas mērķis ir veidot kopēju demokrātisku un tiesisku telpu, nodrošinot tās pamatvērtību - cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma - ievērošanu un aizsardzību.

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu