Putins: Prigožina mirstīgajās atliekās atrastas granātas daļiņas (3)

Apollo.lv
Foto: EPA/Scanpix

Krievijas diktators un kara noziedznieks Vladimirs Putins, uzstājoties Valdaja diskusiju klubā, sacīja, ka pēc lidmašīnas avārijas "Vagner" vadoņa Jevgeņija Prigožina un pārējo pasažieru mirstīgajās atliekās tika atklātas granātu daļinas, raksta neatkarīgais medijs "Meduza". 

Putins apgalvoja, ka pirms avārijas Prigožina lidmašīnai nav bijusi ārēja ietekme.

"Tas ir konstatēts fakts, kas izriet no ekspertu izmeklēšanas, ko veica Federālā izmeklēšanas komiteja," sacīja diktators, piebilstot, ka izmeklēšana joprojām turpinās.

Turklāt Putins norādīja, ka alkohola un narkotiku klātbūtne avārijas upuru mirstīgajās atliekās vēl nav pārbaudīta un, viņaprāt, to ir svarīgi noskaidrot.

"Mēs zinām, ka pēc noteiktiem notikumiem FSB veica kratīšanu uzņēmuma ["Vagner"] birojā un atklāja ne tikai 10 miljonus dolāru skaidrā naudā, bet arī piecus kilogramus kokaīna," sacīja Putins. 

Kremļa saimieks, piebilstot, ka "Vagner" nākotne "karājas gaisā", sacīja, ka frāze "privātais militārais uzņēmums", ko mēdz izmantot saistībā ar "Vagner", esot tikai mediju izdomāts saīsinājums. Krievijā neesot algotņu grupējumu, jo neesot noteikumu, kas to regulētu, savu apgalvojumu skaidroja Putins.

Kā ziņots, 23. augustā Tveras apgabalā avarēja Prigožinam piederošā lidmašīna "Embraer Legacy 600". Atbilstoši Krievijas aviācijas pārvaldes informācijai lidmašīnā atradās desmit cilvēki - trīs apkalpes locekļi un septiņi pasažieri. Pasažieru vidū bijuši arī Prigožins un "Vagner" komandieris Dmitrijs Utkins.

Visi cilvēki, kas atradās lidmašīnā, gājuši bojā.

Prigožins apglabāts Krievijā Sanktpēterburgas pilsētas kapsētā. 

Tiesa gan, ekspertu vidū un mediju telpā kopš katastrofas brīža izskanējuši arī pieņēmumi, ka tas ir Prigožina nāves inscenējums, "Vagner" dibinātājam dodot iespēju pazust.

Rīkojumu nogalināt algotņu grupējuma "Vagner" vadītāju Prigožinu, visticamāk, devis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, norāda ASV Kara studiju institūts (ISW).

ISW piekrīt viedoklim, ka Prigožina lidmašīnas nogāšanās nenotika nejauši 23. augustā - tieši divus mēnešus pēc dumpja sākuma 23. jūnijā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu