Zināms, kā kritis Ukrainā brīvprātīgi dienējušais latviešu karavīrs

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Bumble Dee/Shutterstock

Latvijas vēstniecība Ukrainā no Ukrainas Aizsardzības ministrijas saņēmusi informāciju, ka kara darbības zonā 1. oktobrī kritušais karavīrs no Latvijas bojā gājis Limanā, Kramatorskas rajonā drona raidīta trāpījuma rezultātā, informē Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Diāna Eglīte.

Viņa atzīmēja, ka vēstniecība ir saziņā ar tuviniekiem par tālāko rīcību. ĀM preses sekretāre uzsvēra, ka bojāgājušās personas identitātes atklāšana vai neatklāšana ir tuvinieku lēmums.

"Tiek risināts jautājums saistībā ar kritušā brīvprātīgā karavīra repatriāciju. Repatriācijas izmaksu segšanas jautājums tiks atrisināts, iesaistoties Ukrainas un Latvijas pusei," akcentēja Eglīte.

Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" 3. oktobrī vēstīja, ka Ukrainā kritis pirmais Latvijas brīvprātīgais. Tika pieļauts, ka viņš kritis Ukrainas austrumos, kur gāja bojā brīvprātīgais no Igaunijas, Ārvalstu leģiona karotājs Tanels Kriguls.

Kā ziņots, Kriguls gājis bojā naktī uz sestdienu netālu no Limanas pilsētas Doneckas apgabalā. Krievijas drons trāpīja privātmājā, kurā igauņu karotājs pavadīja nakti kopā ar saviem biedriem. Kriguls Ukrainā cīnījās kopš pagājušā gada.

Šā gada martā netālu no Bahmutas gāja bojā pirmais igauņu brīvprātīgais - bijušais Igaunijas armijas virsnieks Ivo Juraks.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu