Graudiņa/Samoilova pasaules čempionātu uzsāk ar uzvaru pār Argentīnas duetu

LETA
Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova sestdien Tlaskalā pasaules čempionātu sāka ar uzvaru pār Argentīnas duetu Ana Galjaja/Fernanda Pereira.

Graudiņa un Samoilova, kuras sacensībās ir izsētas ar 18.numuru, G grupas cīņā ar 2-0 (21:17, 21:14) apspēlēja Argentīnas duetu, kurā pārstāvēta trīskārtējā olimpisko spēļu dalībniece Ana Galjaja un Fernanda Pereira (31.).

Pirmais sets, ko ar diviem punktiem pēc kārtas sāka argentīnietes, līdz 11:11 noritēja punkts punktā, bet pēc brīža Latvijas duets panāca 16:12 pārsvaru. Pretiniecēm izdevās pietuvoties līdz 15:17, taču ne uzvarēt setu.

Otro setu ar diviem gūtiem punktiem sāka Latvijas pāris, taču pretinieces atbildēja ar trim pēc kārtas gūtiem punktiem, bet brīdi vēlāk panāca arī 5:3 pārsvaru, uz ko jau latvietes atbildēja ar triju gūtu punktu sēriju (6:5).

Arī šajā setā līdzīga cīņa noritēja līdz tā vidum (9:9), pēc tam Graudiņai ar Samoilovu veicot izrāvienu un panākot vadību ar 14:10.

28 punktus uzvarētājas guva uzbrukumā, sešus - pēc pretinieču kļūdām, piecus - ar servi un trīs - ar bloku.

Abas Latvijas volejbolistes uzbrukumā sakrāja pa 14 punktiem, Samoilovai pieļaujot četras un Graudiņai - divas kļūdas. Ar servi trīs punktus guva Latvijas dueta bloķētāja Graudiņa, ne reizi nekļūdoties, bet Samoilova sakrāja divus punktus no serves līnijas, divreiz kļūdoties servē.

Argentīnietes akcentēti servēja pa Samoilovu, kura 27 reizes uzņēma servi, Graudiņai servi uzņemot vien četras reizes. Savukārt pretējā pusē par servju mērķi tika izraudzīta mazāk pieredzējusī Pereira, četrreiz kļūdoties 27 serves uzņemšanās.

Pretinieces 23 punktus guva uzbrukumā, sešus - pēc pretinieču kļūdām un divus - ar bloku, katrai izceļoties pa reizei šajā spēles elementā.

Uzbrukumā Pereira guva 13 punktus, piecreiz kļūdoties un vēl desmit reizes bumbai paliekot spēlē. Galjaja guva desmit punktus uzbrukumā, kļūdoties trīsreiz un piecas reizes aizsardzībā nospēlējot latvietēm.

Ar Argentīnas pāri līdz šim Latvijas duets nebija spēlējis.

Otrā grupas spēlē sestdien Šveices pāris Nina Brunnere/Tanja Hīberli (7.) ar 2-0 (21:19, 21:11) pārspēja Ekvadoras pāri Karelisa Ortisa/Ariana Vilela (42.).

Svētdien latvietes plkst.20 pēc Latvijas laika mēros spēkus ar ekvadorietēm Karelisu Ortisu un Arianu Vilelu (42.), bet pirmdien stundu vēlāk tiksies ar Eiropas čempionēm no Šveices Nino Brunneri un Tanju Hīberli (7.).

Sacensības 12 grupās aizvada 48 dueti.

Katras grupas divas labākās vienības, kā arī četras labākās trešo vietu ieņēmējas uzreiz iekļūs izslēgšanas cīņās. Pārējie astoņi dueti četros pāros vienā "play-off" cīņā noskaidros pēdējās četras izslēgšanas spēļu dalībnieces. Sacensību turpinājumā cīņas notiks pēc olimpiskās sistēmas.

Vīriešu sacensībās Latvija Meksikā nav pārstāvēta.

Sacensības Tlaskalā beigsies 15.oktobrī.

Pasaules čempionātā turpinās cīņa par olimpiskā ranga punktiem, kas ilgs līdz 2024.gada 9.jūnijam, noskaidrojot 17 labākās komandas gan sieviešu, gan vīriešu turnīram.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām