Gazas joslā mājas pametuši vairāk nekā 260 000 cilvēku, lēš ANO

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

ANO paziņojies, ka Izraēlas triecienu dēļ vairāk nekā 260 000 cilvēku bijuši spiesti pamest savas mājas Gazas joslā.

"Tiek lēsts, ka vairāk nekā 263 934 cilvēki Gazā ir pametuši savas mājas," jaunākajā ziņojumā norādīja ANO humānās palīdzības aģentūra OCHA, brīdinot, ka šis skaits vēl pieaugs.

OCHA paziņoja, ka aptuveni 3000 cilvēku bija pārvietoti "iepriekšējo eskalāciju dēļ" pirms sestdienas.

Bombardēšanas kampaņas rezultātā ir iznīcināti vairāk nekā 1000 mājokļu, un 560 mājokļi ir tik smagi bojāti, ka tie vairs nav dzīvošanai derīgi, paziņoja OCHA, atsaucoties uz palestīniešu iestādēm.

Pārvietoto personu vidū gandrīz 175 500 cilvēku ir meklējuši patvērumu 88 skolās, ko pārvalda ANO palestīniešu bēgļu aģentūra (UNRWA).

Vēl vairāk nekā 14 500 cilvēku patvērušies 12 valsts skolās, bet aptuveni 74 000 cilvēku apmetušies pie radiniekiem un kaimiņiem vai meklēja patvērumu dievnamos un citās vietās.

Pārvietoto cilvēku skaits Gazas joslā "ir vislielākais kopš 2014.gada 50 dienu ilgās karadarbības eskalācijas", teikts OCHA ziņojumā.

Palestīniešu islāmistu grupējuma "Hamas" uzbrukumos Izraēlai nedēļas nogalē nogalināti vairāk nekā 1200 izraēliešu, trešdienas rītā paziņoja Izraēlas armija. Vairāk nekā 3400 cilvēki uzbrukumos ir ievainoti.

Jau ziņots, ka "Hamas" kaujinieki sestdien apšaudīja Izraēlu ar tūkstošiem raķešu, kā arī vairākās vietās iebruka Izraēlas teritorijā, nogalinot un nolaupot civiliedzīvotājus. Izraēlas armija paziņoja, ka saskaitījusi aptuveni 1500 palestīniešu kaujinieku līķus Izraēlas teritorijā.

Izraēla ir atbildējusi ar gaisa uzbrukumiem Gazas joslai, kuras amatpersonas ziņoja, ka tur nogalināti vismaz 900 cilvēki un vairāk nekā 4500 ievainoti.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu