Notiesāts pēdējais Vecrīgas grautiņu lietā apsūdzētais vīrietis (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Grautiņi Vecrīgā.
Grautiņi Vecrīgā. Foto: Ieva Čīka/LETA

Septembra beigās Rīgas pilsētas tiesa pasludināja saīsināto spriedumu, ar kuru vīrietim par dalību masu nekārtībās Vecrīgā 2009. ada 13.janvārī piemēroja reālu brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem, informē prokuratūra.

Šī ir pēdējā tiesā izskatītā krimināllieta par 2009. gada 13.janvārī notikušajām masu nekārtībām Vecrīgā. Vienlaikus apsūdzētā persona vēl var pārsūdzēt spriedumu Rīgas apgabaltiesā.

Kopumā par dalību grautiņos tika apsūdzētas 73 personas.

Attiecībā pret 72 apsūdzētajām personām stājušies spēkā tiesas nolēmumi, ar kuriem 32 apsūdzētajām personām tiesa piemēroja piespiedu darbu, trīs personām naudas sodu, 22 personām piespriesta brīvības atņemšana nosacīti, bet 10 personām piespriests reāls cietumsods, savukārt piecas no apsūdzētajām personām tika attaisnotas.

2009.gada 13.janvārī aptuveni 10 000 cilvēku pulcējās uz protesta akciju Doma laukumā, lai nevardarbīgā veidā pieprasītu Saeimas atlaišanu.

Pēc protesta akcijas Vecrīgā sākās grautiņi - tika izsisti logi vairākām ēkām, tostarp stipri cieta Saeimas nams, tika aplaupīts veikals, kurā tirgoja AS "Latvijas balzams" produkciju, kā arī cieta muzikālais restorāns "Fīlings". Grautiņos piedalījās vairāki simti jauniešu, no kuriem daudzi bija alkohola reibumā. Šie cilvēki vairākas stundas demolēja Vecrīgu.

Grautiņu laikā sākotnēji tika aizturētas 126 personas, un sadursmēs pie Saeimas ēkas mediķi palīdzību sniedza vairāk nekā 30 cilvēkiem, savukārt slimnīcās ar dažādām traumām tika ievietoti 28 cietušie, bet četri cilvēki no hospitalizācijas atteicās. Tāpat mediķi sniedza palīdzību aizturētajiem sadursmju dalībniekiem, kuri jau bija nogādāti policijas iecirkņos. Nekārtībās cieta arī paši policisti.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu