Krievija soli tuvāk, lai izstātos no līguma par kodolizmēģinājumu aizliegumu

LETA
Kremlis. Ilustratīvs attēls.
Kremlis. Ilustratīvs attēls. Foto: Konstantin Aksenov/Shutterstock

Krievijas Valsts dome otrdien pirmajā lasījumā vienbalsīgi apstiprināja likumprojektu par izstāšanos no Līguma par vispārējo kodolizmēģinājumu aizliegumu.

Sagaidāms, ka otrajā lasījumā likumprojekts tiks izskatīts trešdien, bet trešajā un galīgajā lasījumā - ceturtdien. Pēc tam tas jāapstiprina parlamenta augšpalātai un jāparaksta prezidentam.

Krievijas līderis Vladimirs Putins 5.oktobrī paziņoja, ka Maskava varētu atsaukt savu dalību līgumā par kodolizmēģinājumu aizliegumu.

PSRS pēdējo reizi veica kodolizmēģinājumu 1990.gadā, īsi pirms sava sabrukuma. PSRS tiesību pārmantotāja Krievija nevienu kodolizmēģinājumu nav veikusi un 2000.gadā ratificēja līgumu par to aizliegumu.

Savukārt ASV 1992.gadā izsludināja kodolizmēģinājumu moratoriju, taču joprojām nav oficiāli ratificējusi 1996.gadā parakstīto līgumu par kodolizmēģinājumu aizliegumu.

Tikmēr arvien biežāk izskan brīdinājumi, ka Krievija varētu atsākt kodolizmēģinājumus, tādējādi cenšoties iebiedēt Rietumus un piespiest tos pārtraukt militāro palīdzību Ukrainai.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu