Daudzviet Rīgā palielinās maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

LETA
Atkritumu konteineri Ieriķu ielā.
Atkritumu konteineri Ieriķu ielā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Aptuveni pusē Rīgas tiks palielināta maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, paredz šodien Rīgas domē pieņemtais lēmums.

Tas paredz grozījumus līgumā ar atkritumu apsaimniekošanas kompāniju "Clean R", kas nodrošina pakalpojumu Centra rajona, Latgales priekšpilsētas un Kurzemes rajona teritorijā.

Rīgas Centra rajona un Rīgas Latgales priekšpilsētas teritorijā maksa par viena kubikmetra sadzīves atkritumu apsaimniekošanu pieaugs no 22,54 eiro uz 22,97 eiro jeb par 0,43 eiro, jeb 1,9%.

Savukārt Rīgas Kurzemes rajona administratīvajā teritorijā maksa par viena kubikmetra sadzīves atkritumu apsaimniekošanu palielināsies no 22,79 eiro līdz 23,22 eiro jeb par 0,43 eiro, jeb 1,88%.

Kā tika skaidrots domes deputātiem, rēķinot pēc visvairāk izmantotajiem atkritumu konteineriem, iedzīvotājiem maksa palielināsies par sešiem līdz 12 centiem.

Izmaiņas tarifā esot saistītas ar darba algas pieaugumu, kā arī ar dīzeļdegvielas cenas samazinājumu, kas esot ņemts vērā.

LETA jau ziņoja, ka atkritumu apsaimniekotājs SIA "Clean R" pagājušajā gadā strādāja ar 48,679 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 18,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 46,1% un bija 4,833 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Nešķiroto atkritumu apsaimniekošanas maksa Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā jau vasarā pieauga par 2,4% jeb par 0,52 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), aģentūru LETA informēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eco Baltia vide" pārstāvji.

No 20.augusta maksa par atkritumu apsaimniekošanu Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā par sadzīves nešķirotajiem atkritumiem ir 22,4 eiro par kubikmetru bez PVN.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu