Vēl ap 15 Latvijas valstspiederīgie interesējušies par iespējām pamest Izraēlu, norāda vēstnieks

LETA
Latvijas vēstnieks Izraēlā Aivars Groza.
Latvijas vēstnieks Izraēlā Aivars Groza. Foto: Zane Bitere/LETA

​Pēdējās nedēļas laikā Latvijas vēstniecībā par iespējām pamest Izraēlu interesējušies vēl ap 15 Latvijas valstspiederīgie, LTV "Rīta panorāmā" stāstīja Latvijas vēstnieks Izraēlā Aivars Groza.

Pēc viņa vārdiem, Latvijas valstspiederīgie vēstniecībā vērsušies bez kādas īpašas panikas, interesējoties, kad varētu rasties nākamās iespējas lidot uz Latviju.

16.oktobrī aviokompānija "airBaltic" pēc Ārlietu ministrijas aicinājuma veica speciālu evakuācijas reisu no Izraēlas, ar kuru uz Latviju nogādāja ap 150 cilvēkus.

Groza pieļāva, ka situācija var mainīties, vēršoties plašumā militārajām sadursmēm starp Izraēlu un arābu teroristiskajām organizācijām.

Vēstnieks atzīmēja, ka joprojām pastāv iespējas atstāt Izraēlu ar komercreisiem, jo Izraēlas aviokompānijas turpina lidojumus.

Pēc Grozas vārdiem, Izraēlā pašlaik jūtama nogaidoša situācija, kad visi gaida, kad sāksies militārā operācijas Gazas joslā. Cilvēku sadzīve ir būtiski mainīta, piemēram, ir mainīti veikalu darba laiki, nestrādā izklaides vietas u.tml.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu