Latvijas slimnīcās akūti trūkst vairāku asins grupu asiņu

LETA
Merķeļa ielā 11 atklāta Valsts asinsdonoru centra stacionārās Donoru pieņemšanas vieta, kur turpmāk katru darba dienu pilsētas centrā nodrošinās asins donoru pieņemšanu.
Merķeļa ielā 11 atklāta Valsts asinsdonoru centra stacionārās Donoru pieņemšanas vieta, kur turpmāk katru darba dienu pilsētas centrā nodrošinās asins donoru pieņemšanu. Foto: Zane Bitere/LETA

Pašlaik slimnīcās akūti trūkst vairāku asins grupu asinis, informē Valsts asinsdonoru centrs (VADC).

VADC norāda, ka slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem pacientu dzīvību glābšanai ir ļoti augsts. Šobrīd kritiski trūkst 0+, 0-, A+, A- un B- asins grupu asinis.

Lai noskaidrotu, vai vari ziedot asinis, VADC aicina zvanīt uz numuru 80000003.

VADC donorus gaida visās pastāvīgajās ziedošanas vietās Rīgā - Sēlpils ielā 9, Brīvības bulvārī 32, Hipokrāta ielā 2, Kurzemes filiālē - Liepājas slimnīcā (pēc iepriekšēja pieraksta), Latgales filiālē - Rēzeknes slimnīcā, Ventspilī Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, kā arī reģionālo slimnīcu Asins sagatavošanas nodaļās - Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī.

Asinis var ziedot, ja donors atbilst visiem nepieciešamajiem kritērijiem un ja pēdējo 14 dienu laikā nav bijis saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar Covid-19.

Donoram līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam - pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecība -, kas satur personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto. Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem. Lai saņemtu kompensāciju, ir nepieciešams bankas konta numurs.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu