ANO ģenerālsekretārs nosoda cilvēktiesību pārkāpumus Gazas joslā (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Gazas joslā, ko Izraēla turpina bombardēt kopš palestīniešu grupējuma "Hamās" 7. oktobra bezprecedenta iebrukumu Izraēlas dienvidos, tiek pārkāptas starptautiskās humānās tiesības, otrdien sacīja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs.

"Esmu dziļi satraukts par acīmredzamiem starptautisko humāno tiesību pārkāpumiem, kam mēs esam liecinieki Gazā," ANO Drošības padomes sesijā atzina ANO ģenerālsekretārs.

"Saku to skaidri - neviena bruņota konflikta puse nav virs starptautiskajām humānajām tiesībām," sacīja Gutērrešs, konkrēti Izraēlu gan neminot.

ANO ģenerālsekretārs pats personīgi devās uz Ēģiptes un Gazas joslas robežu, lai atbalstītu palīdzības kravu nonākšanu palestīniešu anklāvā.

Līdz šim caur Rafāhas robežpunktu iebraukušas trīs palīdzības autokolonnas.

"Bet tas vajadzību okeānā ir viens piliens. Bez tam mūsu ANO degvielas rezerves Gazā izsīks tuvāko dienu laikā," brīdināja Gutērrešs.

"Lai mazinātu šīs episkās ciešanas, panāciet, ka palīdzības piegādes notiek vieglāk un drošāk, sekmējiet ķīlnieku atbrīvošanu, un es atkārtošu savu aicinājumu par tūlītēju humānu pamieru," sacīja Gutērrešs.

Izraēlas vēstnieks Gilads Erdans nosodīja Gutērreša runu Drošības padomē, nosaucot viņa izteikumus par "šokējošiem" un viņa uzskatus par "amorāliem".

"ANO ģenerālsekretāra šokējošā runa Drošības padomes sanāksmē, kamēr uz visu Izraēlu tiek šautas raķetes, neapšaubāmi pierādīja, ka ģenerālsekretārs ir pilnīgi atrauts no realitātes mūsu reģionā un ka viņš izkropļotā un amorālā veidā redz nacistiskās "Hamās" teroristu pastrādāto slaktiņu," pavēstīja Erdans. "Viņa paziņojums, ka ""Hamās" uzbrukumi nenotika vakuumā", pauž sapratni par terorismu un slepkavībām. Tas patiešām ir neaptverami. Tas ir patiesi skumji, ka pēc holokausta tapušās organizācijas vadītājam ir tik briesmīgi uzskati. Traģēdija!"

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu