"Šokējoša runa!" Izraēlas vēstnieks ANO aicina Gutērrešu atkāpties (8)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs.
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs. Foto: paparazzza/Shutterstock

Izraēlas vēstnieks ANO Gilads Erdans otrdien aicināja ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu atkāpties no amata savu kritisko izteikumu par Izraēlas gaisa triecieniem Gazas joslai dēļ.

Gutērreša paziņojums ANO Drošības padomē, ka palestīniešu grupējuma "Hamās" terorakti ir jāskata Izraēlas īstenotas palestīniešu apspiešanas kontekstā, ir "tīra apmelošana", sacīja vēstnieks.

Erdans sacīja, ka ANO vadītājam nerūp Izraēlas civiliedzīvotāju ciešanas.

"Es domāju, ka [ANO] ģenerālsekretāram jāatkāpjas," sacīja Izraēlas vēstnieks.

Erdans, nosodot Gutērreša runu Drošības padomē, arī nosauca viņa izteikumus par "šokējošiem" un viņa uzskatus par "amorāliem".

"ANO ģenerālsekretāra šokējošā runa Drošības padomes sanāksmē, kamēr uz visu Izraēlu tiek šautas raķetes, neapšaubāmi pierādīja, ka ģenerālsekretārs ir pilnīgi atrauts no realitātes mūsu reģionā un ka viņš izkropļotā un amorālā veidā redz nacistiskās "Hamās" teroristu pastrādāto slaktiņu," pavēstīja Erdans.

"Viņa paziņojums, ka ""Hamās" uzbrukumi nenotika vakuumā", pauž sapratni par terorismu un slepkavībām. Tas patiešām ir neaptverami. Tas ir patiesi skumji, ka pēc holokausta tapušās organizācijas vadītājam ir tik briesmīgi uzskati. Traģēdija!"

Reaģējot uz Gutērreša runu, Izraēlas ārlietu ministrs Eli Kohens atcēla plānoto tikšanos ar viņu Ņujorkā.

Gutērrešs otrdien ANO Drošības padomes sesijā sacīja, ka Gazas joslā, ko Izraēla turpina bombardēt kopš palestīniešu grupējuma "Hamās" 7.oktobra bezprecedenta iebrukumu Izraēlas dienvidos, tiek pārkāptas starptautiskās humānās tiesības un tiek īstenots kolektīvs sods.

"Esmu dziļi satraukts par acīmredzamiem starptautisko humāno tiesību pārkāpumiem, kam mēs esam liecinieki Gazā," ANO Drošības padomes sesijā atzina ANO ģenerālsekretārs.

"Saku to skaidri - neviena bruņota konflikta puse nav virs starptautiskajām humānajām tiesībām," sacīja Gutērrešs.

Gutērrešs nosodīja "Hamās" 7.oktobra uzbrukumu, bet sacīja, ka tas nav noticis "vakuumā".

"Palestīniešu tauta ir bijusi pakļauta 56 smacējošas okupācijas gadiem. Viņi ir redzējuši, kā viņu zemi nemitīgi aprij [ebreju] apmetnes un piemeklē vardarbība, viņu ekonomika tiek slāpēta, viņu cilvēki tiek pārvietoti un viņu mājokļi tiek nojaukti. Cerības uz politisku risinājumu viņu ciešanām zūd."

"Palestīniešu tautas aizvainojums tomēr nevar attaisnot "Hamās" šaušalīgos uzbrukumus. Un šie šaušalīgie uzbrukumi nevar attaisnot palestīniešu tautas kolektīvo sodu," sacīja Gutērrešs.

Komentāri (8)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu