FOTO ⟩ Uz Rīgas Centrālās stacijas ēkas jumta izvietots jauns uzraksts

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Publicitātes foto

Šodien, 25. oktobrī, uz Rīgas Centrālās stacijas ēkas jumta tiek izvietots jauns uzraksts "Centrālā stacija Rīga", kas atveidots tā sākotnējā, vēsturiskajā vizuālajā manierē un burtveidolā.

Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija ir viena no Latvijas galvaspilsētas noslogotākajām vietām, kurā ik dienu vērojama nemitīga rosība.

VAS "Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks saka: "Ieskatoties Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas vēsturē, jāsecina, ka šo dzelzceļa staciju kā vienu no galvaspilsētas centrālajām vietām ir tieši ietekmējusi mainīgā vēsturiskā vide. Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas fasāde ir pieredzējusi vairākkārtēju uzrakstu nomaiņu dažādās valodās, kas uz stacijas ēkas ir izvietoti un atkal noņemti, lai izvietotu vēl citus uzrakstus.

Apzinoties to, ka arī šobrīd Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija ir pārmaiņu procesā, tā ir un būs viena no Rīgas atpazīšanas zīmēm, sākot no šodienas, stacijas ēkas fasādi greznos zīmīgais, vēsturiskajā vizuālajā manierē un burtveidolā izveidotais uzraksts "Centrālā stacija Rīga"".

Pirmās dzelzceļa stacijas ēkas pirmsākumi Rīgā ir meklējami 19. gadsimtā, tomēr Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas celtne, kuru redzam šodien, tika uzbūvēta laika posmā no 1957. līdz 1965. gadam. Šajā laikā stacija ieguva arī savu uzrakstu "Centrālā stacija", tolaik ne tikai latviešu, bet arī krievu valodā, kas tika izvietots uz tās jumta.

Šodien uz stacijas ēkas jumta izvietotais uzraksts būs redzams gan līdz brīdim, kad projekta "Rail Baltica" ietvaros ievērojamas pārmaiņas skars visu dzelzceļa staciju, gan arī pēc stacijas jaunā veidola iegūšanas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu