Latkovskis: Nepieciešamības gadījumā jāvērtē iespēja draudētājus Izraēlas studentiem izraidīt no valsts

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (JV).
Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (JV). Foto: Zane Bitere/LETA

Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (JV) uzskata, ka pret izteiktajiem draudiem Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Izraēlas studentiem ir jāvēršas ar visu likuma bardzību. 

Nepieciešamības gadījumā pat ir jāvērtē iespēja draudētājus izraidīt no valsts, uzsvēra politiķis.

Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) norādīja, ka, ja individuālā līmenī šādas situācijas ir radušās, tad primāri uz tām jāreaģē augstskolai, izvērtējot situāciju un pēc nepieciešamības iesaistot atbildīgos valsts dienestus.

Ministrs paļaujas uz šo pušu profesionālu sadarbību, lai novērstu jebkādu situācijas eskalāciju.

Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vērtēs situāciju RSU par iespējamiem konfliktiem starp ārvalstu studentiem saistībā ar Izraēlas un Palestīnas konfliktu, izriet no ministrijas pārstāvju ieraksta tviterī.

IZM ir sazinājusies ar Veselības ministriju, kuras padotībā ir RSU, Ārlietu ministriju un Iekšlietu ministriju, lai skaidrotu situāciju un novērstu tās eskalāciju.

Kā vēsta portāls "Tvnet", vairāki RSU studenti no Izraēlas kopš kara sākuma Izraēlā ir saņēmuši naidu kurinošus tekstus un draudus. Tas ir novedis pie nesaskaņām RSU studentu vidū. Viena persona vērsusies Valsts drošības dienestā saistībā ar antisemītiskiem izteicieniem un draudiem.

Arī agrāk RSU esot bijuši līdzīgi incidenti, taču mazāk ekstrēmi, vienlaikus RSU brīdinājumi agresoriem par iespējamu izraidīšanu nav līdzējuši, vēsta portāls.

Vairāk par notikušo lasi TVNET GRUPAS tiešsaistes žurnālā "Klik".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu