"Esmu šokēts." Gutērrešs paziņo, ka viņa izteikumi par Izraēlas un "Hamās" karu tikuši sagrozīti (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs.
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs. Foto: paparazzza/Shutterstock

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs trešdien paziņojis, ka viņa izteikumi par Izraēlas un palestīniešu kaujinieku grupējuma "Hamās" karu tikuši sagrozīti, un pauda šoku par šādu attieksmi.

"Es esmu šokēts, ka daži mani izteikumi vakar Drošības padomē ir nepareizi interpretēti - it kā es attaisnotu "Hamās" teroraktus," žurnālistiem sacīja Gutērrešs.

Gutērrešs otrdien ANO Drošības padomes sesijā sacīja, ka Gazas joslā tiek pārkāptas starptautiskās humānās tiesības un tiek īstenots kolektīvs sods. Izraēlu viņš nepieminēja.

Gutērrešs nosodīja "Hamās" 7.oktobra uzbrukumu, bet sacīja, ka tas nav noticis "vakuumā". "Palestīniešu tauta ir bijusi pakļauta 56 smacējošas okupācijas gadiem. Viņi ir redzējuši, kā viņu zemi nemitīgi aprij [ebreju] apmetnes un piemeklē vardarbība, viņu ekonomika tiek slāpēta, viņu cilvēki tiek pārvietoti un viņu mājokļi tiek nojaukti. Cerības uz politisku risinājumu viņu ciešanām zūd," sacīja Gutērrešs.

ANO ģenerālsekretāra izteikumi ir sadusmojuši Izraēlu, kas apturējusi vīzu izsniegšanu ANO amatpersonām.

Gutērrešs šodien sacīja, ka nepieciešams noskaidrot situāciju, un norādīja: "Es runāju par palestīniešu tautas aizvainojumu. To darot, es arī skaidri norādīju, un es citēju: "Palestīniešu tautas aizvainojums tomēr nevar attaisnot "Hamās" šaušalīgos uzbrukumus."."

Izraēlas ārlietu ministrs Eli Koens atcēla tikšanos ar Gutērrešu un otrdienas sēdes laikā dusmīgi norādīja uz viņu ar pirkstu, nolasot aprakstus par 7.oktobra "Hamās" uzbrukumā nogalinātajiem civiliedzīvotājiem. Izraēlas vēstnieks ANO Gilads Erdans aicināja Gutērrešu atkāpties no amata.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu